Oyun

PS5 Oyuncuları 2 Ubisoft Oyununu Yükseltemiyor

Uzun vakittir beklediğimiz periyot geldi ve yeni kuşak oyun konsolları hayatımıza girdi. Microsoft’un Xbox Series X ve S konsolları ve Sony’nin PlayStation 5 konsolu birinci alıcılarını buldu. Oyun konsollarında şu anda oynanabilecek yeni kuşak oyun sayısı hayli az olsa da oyuncular gözlerini önümüzdeki aylara dikti.

Alışılmış yeni oyunlar çıkana kadar oyuncular da yeni konsollarını deneyimleyebilecekler. Çünkü bir evvelki jenerasyon için geliştirilen oyunlar yeni kuşak oyun konsollarında da oynanabiliyor. Lakin bunun için o oyuna sahip olmanız kuralı aranıyor. Sony’nin PlayStation 5 oyun konsolunu satın alanlarsa şu anda garip bir problemle karşı karşıya.

2 Ubisoft oyunu sorun yaşatıyor:

ps5 oyunculari 2 ubisoft oyununu yukseltemiyor 0 WfG4sctP

Daha evvel PlayStation 4 için Assassin’s Creed Valhalla yahut Watch Dogs: Legion satın aldıysanız bu oyunları PlayStation 5’te fiyatsız olarak oynayabiliyorsunuz – doğal artık bahsedeceğimiz sıkıntıyla karşılaşmıyorsanız. Avrupa’da pek çok PlayStation 5 kullanıcısı, oyunlarını yeni kuşak konsolda oynayamisimıklarını paylaşmaya kafaladı.

PlayStation 5 kullanıcılarının yaptıkları paylaşımlara nazaran Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion’ın fizikî kopyaları şu anda sorun yaşatıyor. Oyuncular, olması gerektiği üzere sahip oldukları Blu-Ray disklerini PlayStation 5’e takıyor. Fakat oyuncuların karşısına oyunun fiyatı ve oyunu satın almaları gerektiği yanlışı çıkıyor.

Şu ana kisimar sadece bu iki Ubisoft imalinde yaşandığı bildirilen bu sorun hakkında Ubisoft da çalışmalarına kafaladı. Şirket, sorunu araştırmaya kafaladığını açıkladı. Avrupa’daki PlayStation 5 kullanıcılarının sorunun üstesinden gelmek için buldukları dolaylı çözümse Türkiye üzerinden PlayStation Network hesabı oluşturmak oldu.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu