Oyun

PS5, Meskenin İçinde Ne Kadar Alan Kaplayacak?

Geçtiğimiz günlerde, yaklaşmakta olan oyun konsolu PlayStation 5‘in boyutlarından bahsetmiştik. Paylaşılan boyutlar, PlayStation 5’in bugüne kisimar üretilmiş olan en büyük konsollardan bir tanesi olacağını gösteriyor. Pekala bu konsolun meskeninizde ne kadar mekan kaplayacağını, konsolu koyacağınız yerde neler yapmak zorunda kalabileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz?

Bir grafik dizayncısı, PlayStation 5’in boyutlarını ölçeklendirerek, çeşitli illüstrasyonlar oluşturdu. Az sonra sizlerle paylaşacağımız bu illüstrasyonlar, yaklaşmakta olan konsolun bir masisima ve TV yanında nasıl duracağını gösteriyor. Şayet konsola birinci sahip olacak adlerden bir tanesi olmaya karar verdiyseniz, kelam konusu illüstrasyonları dikkatlice incelemeniz yararınıza olabilir.

Bir PlayStation 5, yaklaşık 32 inç büyüklüğündeki bir televizyonun yanında işte bu türlü duracak 

ps5 meskenin icinde ne kadar alan kaplayacak 0 6Z1Ar6i8

Grafik tasarımcısının oluşturduğu illüstrasyonlar, PlayStation 5’in yaklaşık 32 inç büyüklüğündeki bir televizyonun yanında, neredeyse birebir yükseklikte olacağını gösteriyor. İki eser ortasındaki yükseklik ayrımı, yalnızca 9 santimetre olarak karşımıza çıkıyor. PlayStation 5’in çabucak yanında duran Nintendo Switch’e baktığımızdaysa, bu konsolun epey minimal boyutlarda olduğunu açıkça görebiliyoruz.

ps5 meskenin icinde ne kadar alan kaplayacak 1 1UhEbElM

Dizayncı, PlayStation 5’in boyutlarını gözümüzde daha düzgün canlandırabilmemiz ismine, bu konsolun yanına PlayStation 4‘ü de koydu. Her iki konsolu kıyasladığımızda, PlayStation 5’in genel yapısının PlayStation 4’e oranla önemli manisima heybetli olacağını görebiliyoruz. PlayStation 5, PlayStation 4’e nazaran hem daha yüksek hem de daha geniş.

ps5 meskenin icinde ne kadar alan kaplayacak 2 4WVPb5pH

Oyunseverler, bu yılın sonunda yalnızca PlayStation 5’le değil, Microsoft’un Xbox Series X ve Xbox Series S adli oyun konsollarıyla da tanışacaklar. Bu durumu görmezden gelmeyen dizayncı, PlayStation 5’in yanına Microsoft’un yeni oyun konsollarını da eklemiş. Bu bağlamda Xbox Series S’in epeyce kompakt yapıda olduğu zati görüyor olsak da Xbox Series X’in de PlayStation 5 kisimar kendini göstereceğini söyleyebiliriz.

ps5 meskenin icinde ne kadar alan kaplayacak 3 JmA3j8T8

Sizlerle paylaşacağımız son illüstrasyonda ise tüm yeni oyun konsollarının, ayrımlı büyüklüklerdeki televizyonların yanında nasıl durduğunu görebiliyoruz. Bu bağlamda güya 42 inç büyüklüğündeki bir televizyon, PlayStation 5’i daha küçük ve şık gösterecek üzere duruyor.

Pekala sizin bu bahdileki görüşleriniz nelerdir? Konutunuz, PlayStation 5’i satın alacağınızı varsayarsak, bu konsol için uygun mu? Tahminen de yeni bir televizyona gereksiniminiz olabilir. Bu illüstrasyonlarla ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu