PS5 ile PS4’ün Yükleme Suratları Birinci Sefer Karşılaştırıldı

ps5 ile ps4un yukleme suratlari birinci sefer karsilastirildi 1zQzN4eV

PlayStation 5’in içerisinde bulundurduğu donanım sayesinde PlayStation 4’ten her manada daha güçlü olacağını biliyoruz fakat bilmediğimiz şey, Sony’nin yeni jenerasyon konsolunun tam olarak ne kisimar süratli olacağı. Şimdiyse her iki konsolun yükleme suratlarının kıyaslandığı yeni bir görüntü bu mevzuya açıklık getiriyor.

Yayınlanan görüntüde PlayStation 5 ile PlayStation 4, Devil May Cry 5: Special Edition oyununda bir vazifesi yüklerken kıyaslanıyor. Yeni konsol, yükleme sürecini sırf 4 saniyede tamamlarken PlayStation 4’te tıpkı sahneyi yüklemek yaklaşık 22 saniye sürüyor. Bu da iki konsol ortasında nitekim büyük bir ayrım olduğunu bir kere daha ortaya koyuyor.

PlayStation 5 I Devil May Cry 5 yükleme suratı:

İlgili sahneyi 21:33 kısmında görebilirsiniz.

PlayStation 4 I Devil May Cry 4 yükleme suratı:

İlgili sahneyi 3:23 kısmında görebilirsiniz.

PlayStation 5 özellikleri:

ps5 ile ps4un yukleme suratlari birinci sefer karsilastirildi 0 NKSUmgQN

Gücünü sekiz çekirdekli AMD Zen 2 CPU’dan mekan PlayStation 5, grafik tarafında AMD Risimeon RDNA 2 tabanlı grafik ünitesine emniyetiyor. Bellek kısmında ise 16 GB GDDR6 RAM ile 5,5 GB/sn okuma suratını destekleyen 825 GB’lık ultra süratli SSD, yeni kuşak konsolda yer alıyor.

Işın izleme hızlandırma takviyesi, oyunlarda daha doğal ışıklara ve yansımaya müsaade vermesiyle birlikte kullanılabildiği oyunlarda genel grafik kalitesinde de artış yaşanmasını sağlıyor. 4K takviyeli televizyonlarda 120 Hz tazeleme oranıyla 120 FPS’ye kisimar yüksek çerçeve suratında pürüzsüz ve akıcı bir oyun tecrübesi de yeniden PlayStation 5’in vaatleri ortasında bulunuyor.

Geriye dönük uyumluluk sayesinde 4000’i aşkın PlayStation 4 oyununu destekleyecek olan yeni jenerasyon konsol, 19 Kasım 2020’de ülkemizde satışa sunulacak. Yurt dışında Dijital sürümü 400 (3.143 TL + vergiler), Standart sürümü 500 dolardan (3.929 TL + vergiler) satılan konsolun ülkemizdeki fiyatı ise şimdi netlik kazanmisimı.

Sıradaki içerik:

PS5 ile PS4’ün Yükleme Suratları Birinci Sefer Karşılaştırıldı