PS5 denetimcisi DualSense’i artık Steam’de kullanabilirsiniz

ps5 denetimcisi dualsensei artik steamde kullanabilirsiniz 65jTfs4d

ps5 denetimcisi dualsensei artik steamde kullanabilirsiniz 0 gHuXADDr

PlayStation 5’in en merak edilen özelliklerinden biri de denetimcisi DualSense’ti. Artık bu denetimciyi yalnızca PlayStation 5 sahipleri değil, birebir vakitte PC sahipleri de ekstra satın alıp Steam’de kullanabileceksiniz.

PlayStation 5’in çıktığından beri tahminen de en fazla övgü alan şey denetimcisi oldu. Geçmiş kuşaklarda olduğu üzere konsol sahibi olmayıp yeniden de denetimci kullanmak isteyen oyuncular ne yazık ki DualSense’i kullanamıyordu konsol yeni çıktığı için. Valve de hiç vakit kaybeden çabucak yeni bir güncelleme ile birlikte DualSense’i Steam’de kullanılabilir kıldı.

Ne yazık ki şu an için DualSense’in tüm özellikleri kullanılamıyor. Bilhassa denetimcinin en hoş özelliği olan dokunsal geri bildirim özelliği ne yazık ki yok, tıpkı halde titreme özelliği de. Lakin şimdi yalnızca beta sürecinde olduğunu da hatırlatmak lazım. Yani kısa bir mühlet sonra tam takviyeli bir halde denetimciyi Steam oyunlarında kullanabileceğiz. Şuan için yalnızca tuşlar çalışıyor diyebiliriz kısaca.

PlayStation 5’i 8299 TL’ye almak istemezseniz, tahminen de yalnızca 1099 TL’ye DualSense kontrolcüsünü almak isteyebilirsiniz.  

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

PS5 denetimcisi DualSense’i artık Steam’de kullanabilirsiniz