PS5, Dataların USB Belleğe Kopyalanmasını Desteklemiyor

ps5 datalarin usb bellege kopyalanmasini desteklemiyor

PlayStation 4 kullanıcıları, kayıtlı oyun datalarını ‘Ayarlar’ menüsü üzerinden PS4 sistemine bağlı olan bir USB depolama aygıtına kopyalayabiliyorlar. USB belleğe kopyyeran bu kayıtlı bilgileri ister yedek olarak kullanabilir, isterseniz de kafaka bir PS4 ya da PS5 konsola aktarabilirsiniz. Lakin birebir durum ne yazık ki PS5’ten kopyalama için geçerli değil.

Paylaşılan yeni imgelere nazaran PlayStation 5, şu anda kayıtlı dataların harici depolama aygıtlarına kopyyermasını desteklemiyor. Öte yandan kullanıcıların kayıtlı belgeleri bir PS5’ten başkasına taşımak için tek seçeneği, PlayStation Plus aboneliğinde sunulan Sony’nin bulut depolama sistemi üzere görünüyor.

Önümüzdeki hafta satışa çıkacak PlayStation 5, kayıtların USB belleğe aktarılmasına müsaade vermeyecek:

ps5 datalarin usb bellege kopyalanmasini desteklemiyor 0

Mevcut PlayStation 4 konsollar, kullanıcıların datalarını bulut depolamaya ek olarak rastgele bir harici depolama aygıtına kopyalamasına da imkan sağlıyor. Böylelikle konsollarının başına rastgele bir durum gelirse USB depolama aygıtlarına yahut bulut sistemine kaydedilen evraklara öbür bir aygıttan erişilebiliyor.

Bulut depolama katiyen çok daha pratik ve birçok kullanıcının tercihi olsa da beraberinde kimi dezavantajları da getiriyor. Bu noktisima bulut depolamayı kullanabilmek için öncelikle PlayStation Plus abonelik sistemine ödeme yapmak ve bulut kayıtlarına erişim için faal bir ağ kontağına sahip olmak gerekiyor. Bu da muhtemel internet kesintilerinde oyuncuların canını sıkabilecek bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin yeni jenerasyon oyun konsolu PlayStation 5, bu hafta prestijiyle kimi bölgelerde piyasaya sürülecek olsa da Türkiye’deki oyun severlerin yeni kuşak konsolla tanışmak için 19 Kasım 2020 tarihini beklemeleri gerekiyor. Birinci etapta Standart sürümü satışa sunulacak olan konsol, çeşitli sitelerde 8.299 TL’lik etiket fiyatıyla alıcılarını bekliyor.

Sıradaki içerik:

PS5, Dataların USB Belleğe Kopyalanmasını Desteklemiyor