PS4’ü Cyberpunk 2077’yi Kaldırmayanlara Para İadesi

ps4u cyberpunk 2077yi kaldirmayanlara para iadesi X5XybeYw

Bu yılın ve tahminen de son yılların en çok beklenen oyunu Cyberpunk 2077, adetsız ertelemenin akabinde nihayet geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Çıktığı birinci günden beri gündemden düşmeyen, kimi kısımlardan tam not alırken birtakım kısımlar tarafından da alanden yere vurulan oyun, önemli optimizasyon meseleleriyle boğuşuyor.

PC tarafında işler biraz daha yolunda üzere gözükse de bilhassa konsol tarafında oyuncuların düşük FPS bedellerinden hiç de mutlu olmisimığı söylenebilir. Oyuncuların bu memnuniyetsizliği Metacritic kullanıcı puanlarına da yansımış durumda ve Cyberpunk 2077’nin PS4 tarafındaki kullanıcı skoru 10 üzerinden sadece 2,7; Xbox tarafında da emsal biçimde 3,5 üzere hayli düşük bir puan karşımıza çıkıyor.

Sony’nin Cyberpunk 2077 için para iadesine kafaladığı sav edildi:

ps4u cyberpunk 2077yi kaldirmayanlara para iadesi 0 EJdb9ugr

Oyunun konsol tarafındaki düşük puanları, optimizasyon sıkıntılarının ne kadar önemli olduğunu bizlere gösteriyor. O denli ki şu anda birçok PlayStation 4 oyuncusu Cyberpunk 2077’yi ‘oynanamaz’ olarak nitelendiriyor ve Sony’den para iisimesi istiyor. Sony’nin olağanda PlayStation Store için bir geri ödeme siyaseti bulunmasa da kimi istisnai durumlarda oyuncuların ziyanını karşılisimığı biliniyor.

Görünüşe nazaran Cyberpunk 2077 de Sony tarafından istisnai bir durum olarak kabul edilmiş durumda çünkü Reddit’te kimi kullanıcılar, PlayStation Dayanak takımıyla bağlantıya geçtikten sonra para iisimesi aldıklarını söylüyor. Gönderi de ayrıyeten Sony’nin problemler hakkında CDPR’ye bir şikâyet gönderdiği de argüman edildi lakin bu mevzuya dair resmi bir evrak bulunmuyor.

Öte yandan para iadesinin şimdilik tüm kullanıcıları kapsamadığı ve birtakım oyuncuların taleplerinin reddedildiği bilgisi de aktarılıyor. Bahis hakkında yeni gelişmeler yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

PS4’ü Cyberpunk 2077’yi Kaldırmayanlara Para İadesi