PS4 Pro ile PS5’in Fan Sesi Karşılaştırıldı [Video]

ps4 pro ile ps5in fan sesi karsilastirildi video i6csMT7m

Sony’nin yeni kuşak konsolu PlayStation 5, önümüzdeki hafta perşembe günü (12 Kasım) ABD, Japonya, Güney Kore, Meksika, Avustralya, Kanada üzere ülkelerde kullanıcılara sunulacak. Bundan bir hafta sonra (19 Kasım) tüm dünya genelinde satışa çıkacak.

Alışılmış bu ay içerisinde tüm dünyisima satışa çıkacak olan yeni PlayStation’ın şu anki kuşağa nazaran birçok ayrımlılığı bulunuyor. İki jenerasyon ortasındaki ayrım hem tasarım tarafında hem de donanım tarafında birbirinden hayli ayrılıyor. PlayStation 4 Pro ile PlayStation 5’in birbirinden ayrıldığı bir öbür nokta da fan sesi oldu.

PlayStation 4 Pro ve PlayStation 5 fan sesi karşılaştırması

Üstteki görüntüde görmüş olduğunuz PlayStation 4 Pro, önceli olan PlayStation 4’e nazaran daha yüksek çözünürlük (4K) destekliyordu. Natürel bununla birlikte birtakım donanım özellikleri de daha farklıydı. Pro varyantta ek 1 GB DDR3 RAM, daha düzgün bir GPU performansı üzere daha yüksek performans sunacak donanımlar bulunuyor.

PlayStation 4 GPU’su 1,84 TFLOP değerindeyken PlayStation 4 Pro GPU’su 4,2 TFLOP’tu. Bu da Pro varyanttaki 4K çözünürlük takviyesi için gerekliydi. PlayStation 5 ile şu anki jenerasyon ortasındaki donanım ayrımı burisima çok daha net bir halde gözler önüne seriliyor zira PlayStation 5 GPU’su tam 10,28 TFLOP. Yani PlayStation 5, saniyede 10 trilyon operasyonu alanine getirebiliyor. Ayrıca PlayStation 4 Pro’da 8 GB GDDR5 RAM bulunurken PlayStation 5’te 16 GB GDDR6 RAM bulunuyor.

Pekala siz PlayStation 5’in PlayStation 4 Pro’ya oranla bu kisimar sessiz çalışan fanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

PS4 Pro ile PS5’in Fan Sesi Karşılaştırıldı [Video]