PS4 Oyuncuları, Cyberpunk 2077’yi İade Etmek İstiyor

ps4 oyunculari cyberpunk 2077yi iade etmek istiyor rBPyu8PR

Yılın merakla beklenen oyunlarından bir tanesi olan Cyberpunk 2077, yaşadığı erteleme müddetlerinin akabinde en sonunda geçtiğimiz günlerde konsollar, PC ve bulut oyunculuk platformları için çıkış yaptı.

Fakat bu sene içerisinde birden çok defa ertelenen oyun, PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında yıllardır bekleyen hayranları hayal kırıklığına uğrattı. Oyun, Metacritic’te PC oyuncularından 6,6, PlayStation 4 oyuncularından 2,6 ve Xbox One oyuncularından 3,2 puan alabildi. Zati bu puan dağılımına baktığımızda da oyunun hangi platformlarda makus performans sergilediği görülebiliyor.

PlayStation oyuncuları, Cyberpunk 2077’yi iisime etmek istiyor

ps4 oyunculari cyberpunk 2077yi iade etmek istiyor 0 bJvJuig6

PlayStation oyuncuları, Cyberpunk 2077 ile yaşadıkları makûs tecrübe sonrasında oyunu iade etmek istiyorlar. Sony’nin ise PlayStation Store için bir geri ödeme siyaseti bulunmuyor. Lakin Push Square’de yer alan habere nazaran Sony, istisnai durumlarda oyuncuların ziyanını karşılayabiliyor.

Görünüşe nazaran Cyberpunk 2077’nin şu anki gidişatı da istisnai durumlardan bir tanesi üzere gözüküyor. Reddit’teki cyberpunkgame subreddit’inde oyuncular, bu bahisle ilgili şikâyetlerini anlatırken bir PlayStation temsilcisi de bu mevzuda çok fazla şikâyet aldıklarını lisana getirdi.

ed32f01c8cccbc7842b3f24isimc858f31071a56b3

Oyun dünyasının gündemini takip ediyorsanız CD PROJEKT RED’in merakla beklenen oyununun PlayStation 4’te oyuncuları tatmin etmekten bir oldukça uzak olduğunu duymuşsunuzdur. Oyunculardan gelen şikâyetlere nazaran oyun, standart PlayStation 4’te 720p çözünürlükte çalışıyor ve 15 fps’ye kadar düşebiliyor.

Hatta oyun PlayStation 4’te sistemli olarak çökmeler yaşarken çeşitli arayüz sonları ve yanılgılı vazifeler de oyuncuların makus tecrübeleri ortasında yer alıyor. Bu sıkıntıların farkında olan CD PROJEKT RED, hayli sık bir formda yamalar yayınlıyor. Siz de oyunu PlayStation 4’te oynuyorsanız ve tecrübeniz çok berbatsa tahminen siz de Sony’den geri ödeme alabilirsiniz.

Pekala, siz bu mevzuda hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyun bir kere daha ertelenmeli miydi? Yoksa nispeten daha az sıkıntıyla karşılaşılan PC’ye birinci evvel çıkarıp iki, üç aylık bir gecikmenin akabinde en azından daha az yanlışsız bir biçimde konsollara mı çıkarmalıydı?

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

PS4 Oyuncuları, Cyberpunk 2077’yi İade Etmek İstiyor