PS Plus’ın PlayStation 5’te Nasıl Görüneceği Ortaya Çıktı

ps plusin playstation 5te nasil gorunecegi ortaya cikti DmVuvURO

Sony’nin yeni jenerasyon konsolu olan PlayStation 5 için biz çok az bir mühlet daha bekleyeceğiz. ABD ve Japonya’daki oyuncular ise konsollara bir hafta evvelden kavuşmanın keyfini sürmeye kafalisimı. Böylelikle konsol hakkında daha fazla bilgi edinme bahtı da bulmuş olduk.

PS Plus hizmeti bundan on yıl evvel, PlayStation 3 vaktinde hayatımıza girmişti. O devirde olağan ki hizmetin kullanım biçimi biraz daha farklıydı; örneğin çevrimiçi oynama takviyesi vermiyordu. Daha sonra gelişerek günümüzdeki haline geldi.

PS5 için birinci fiyatsız oyun

ps plusin playstation 5te nasil gorunecegi ortaya cikti 0 IjJEuduA

Sony, PS Plus hizmetini yeni PlayStation 5 için de devam ettiriyor. Hatta konsolun çıkışı ile birlikte birinci fiyatsız verilen da Bugsnax oldu. Böylelikle PS Plus üyeleri yeni konsollarıyla birlikte birinci oyunlarını da edindi.

PS Plus’a yönelik olarak yayınlanan bir görüntü ile de hizmetin yeni konsoldaki arayüzünü görme fırsatına erişmiş olduk. Yeni arayüzde oyunlar tek bir sıra olarak dizilmek alanine kareler halinde ekrana mekanleştirilmiş durumda. 

Oyunlardan rastgele birini seçip oyun aktiviteleri ekranını açtığınızda ise oyuna özel art plan görselleri etkin hale geliyor. Oyunlar sekmesinin yan kısmında ise özel indirimlerin yer aldığı pazar kısmı bulunuyor.

Oyunları platformlara nazaran ayırma seçeneği

ps plusin playstation 5te nasil gorunecegi ortaya cikti 1 454XJp6I

PlayStation Plus’ın PS5’e de gelmesiyle birlikte yeni arayüzde oyunlar kategorisinde artık platform seçeneği de bulunuyor. Oyunlarınızı sahip olduğunuz platforma nazaran sıralayabiliyorsunuz. Böylelikle uzun müddettir hizmeti kullanan ve kütüphanesi kalabalık oyuncular yeni konsolun oyunlarını kolay kolay bulabiliyor.

Aşağıda yer mekan irtibattan sizler de yeni PS Plus arayüzünü görebilirsiniz. Yeni arayüz hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce PS Plus’a öbür ne üzere özellikler eklenmeli? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Sıradaki içerik:

PS Plus’ın PlayStation 5’te Nasıl Görüneceği Ortaya Çıktı