Otomobil

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı çabucak hiçbir şey için düzgün geçen bir yıl olmisimı. araba üreticileri ise pandemi devrinde aksayan tedarik zincirleri nedeniyle büyük zorluklar yaşisimı. Porsche ise tüm yaşananlara karşın son yılların en değerli arabalerinden birini satışa sürmeyi başardı.

Alman firmanın tarihindeki birinci elektrikli arabai, satış manasında firmanın beklentilerini karşılamayı başardı. Almanya’da Auto Motor und Sport’a konuşan Porsche CEO’su Oliver Blume, 20 bin Taycan maksadını tutturma yolunda olduklarını doğruladı.

Pandemi Taycan’ı durduramisimı

porsche taycan satislari beklentileri karsilayacak 0 Bz5F3EhT

Blume, yaptığı açıklamada aracın satış başarısına vurgu yaptı. Porsche CEO’su açıklamasında, koronavirüs pandemisinin birinci dalgasında bayiler ve fabrikalar kapalı olduğu için sorun yaşasalar da 20 bin otomobil amacını aşacaklarını söyledi. Pandeminin birinci dalgası yaşanırken Porsche, global manada sırf 4480 Taycan satabilmişti.

Porsche kendini yeni sisteme çok süratli bir formda isimepte etmeyi başardı. Bu değişimin sonucu olarak da firmanın satışları neredeyse 11 bin ünitesi bulmayı başardı. Tekrar de firmanın yıl sonuna kisimar 9 binden fazla Taycan satması gerekiyor.

Genel olarak epey beğenilen Taycan, Avrupa’da yılın en çok satılan Porsche modeli olmayı başarmıştı. ABD’de de pek çok kişinin lüks elektrikli araba tercihi bu modelden yana oluyor. Yani araç pazar pozisyonu olarak epey güçlü.

Porsche’un gözü Çin’de

a1ac71ff90cb9397abf63e594b94494cdisimce0bb

Yılın bitmesine bir aydan biraz uzun bir mühlet kala Porsche’nin 9 bin aracı satması pek muhtemel gözükmese de Alman firmanın bir beklentisi var. Bu beklenti de hali hazırda salgını atlatan, stisimyumlarını açan ve hayatın olağana döndüğü Çin’de araca yönelik talebin yüksek olacağı kestirimlerinden geliyor.

Çin’de Taycan’ın olağandan daha uygun bir fiyat etiketine sahip olan RWD Taycan versiyonu da satışta olacak. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Çin, en çok elektrikli otomobil satılan ülkeler ortasında da başı çekenlerden biri olarak biliniyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu