Kripto Para

Popüler Metrik İşaretledi: Hafta Sonunda Bitcoin İçin Bu Seviyeler Kilit Hale Geldi

Bitcoin, yazı yazılırken, birkaç gün önce 52.535 $’dan son 24 saatte yaklaşık  %5 düştükten sonra 48.000 $ fiyat seviyesinde işlem görüyordu.

Bununla birlikte, düzeltmelerin başlangıcı açıkken, BTC’nin blockchain analizi, aynı sinyalleri veren iki popüler ölçümle birlikte bir yükseliş hissinin altını çiziyor gibiydi.

Bitcoin Volatilitesi

Bitcoin’in volatilitesi, mevcut piyasa döngüsündeki fiyat artışı için kritik olarak kabul ediliyor. Unfolded’den alınan verilere göre, Örtülü Volatilite en son Ocak 2021’de görülen en düşük seviyelere geriledi. İlginç bir şekilde, Örtülü Volatilite daha düşük seviyelere döndüğünde, tarihsel olarak bir yükseliş sinyali olarak ortaya çıktığı gözlemlendi. Böyle bir durumda, kripto para biriminin fiyat artışları, daha düşük seviyelerde zımni volatiliteye karşılık geliyor.

Mevcut durumda, satış baskısı düşebilir ve kripto para biriminin fiyatı, iki gün öncesinin yüksek seviyesini yeniden test ederek 50.000 $’lık bir kırılmayı sürdürebilir.

BTC Neden Bu Hafta Sonu 55.000 Doları Geri Alabilir?

populer metrik isaretledi hafta sonunda bitcoin icin bu seviyeler kilit hale geldi 0

Düşüş piyasalarında, Örtülü Volatilite genellikle daha yüksek seviyelere çıkar. Şubat ayı ayı piyasası yaşanmasa da, IV, ayın çoğunda yüksek kaldı ve 58.330 $ ‘lık ATH’ye ulaştıktan sonra bir fiyat rallisi için daha az yer bıraktı.

Ayrıca, yazım sırasında yükseliş sinyallerinin yanıp söndüğü bir başka metrik, Bitcoin’in S&P 500 ile olan korelasyonuydu. Kasım 2020’den beri, Bitcoin Altın ile ayrıştığından itibaren, S&P 500 ile korelasyonu, yaklaşan trendin tersine dönmelerini ve piyasanın durumunu vurguladı.

populer metrik isaretledi hafta sonunda bitcoin icin bu seviyeler kilit hale geldi 1 6VBCdHQ4

Korelasyondaki son artış, Bitcoin’in fiyatı için bir yükseliş işareti anlamına geliyor. Fiyatların listelerde 52.535 $’a ulaşması için kısa bir değer kazanması, birkaç short pozisyonunun tasfiye edilmesine ve açık pozisyonları karşılamaya zorlanmasına neden oldu. Zorunlu satın alma, satış baskısını tam olarak ortadan kaldırmaz. Ancak kısa vadede, üretilen talebe ve satın almaya ekleyerek fiyatı yükseltir.

12 Şubat’tan 25 Şubat’a kadar olan dönemde, birkaç short pozisyonu satın alarak açık pozisyonlarını kapattı. 2.5 milyar $’lık Opsiyon süresinin dolmasının fiyatta büyük bir düşüşe yol açması bekleniyordu. Ancak, 52.535 $’lık yüksek bir geri ödeme talep etmek, kısa vadede bir toparlanma işaretiydi. Fiyat için bir sonraki psikolojik engel 55.000 $ seviyeleri. Artan balina aktivitesi ve büyük işlemlerle, varlığın bu ay bir düşüş yapmadan önce 55.000 $’a ulaşması muhtemel görünüyordu.

Bitcoin’in hafta sonları inanılmaz bir şekilde hareket ettiği bilinirken, ticaret faaliyetindeki artışla desteklenen trend kendini tekrar ederse, bu Pazar günü 55.000 $ seviyesini görebiliriz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu