Popüler Altcoin Önümüzdeki Aylarda Neden Önemli Bir Rol Oynayacak?

populer altcoin onumuzdeki aylarda neden onemli bir rol oynayacak Yd4cwq9Z

Son 24 saat içinde fiyatta yaklaşık %10’luk bir büyüme ile Uniswap, mevcut fiyat seviyesini geçmeden önce son iki hafta boyunca aralıklı işlem gördü.

Varlığın ticaret hacmi borsalarda %38 arttı ve bu artan likidite volatiliteyi de artırdı. Likiditedeki artış, çoğu piyasada perakende traderların beklediği kadar yüksek değil. 34.41 $ seviyesinde, UNI / ETH’nin likiditesi uniswap.org’dan alınan verilere göre yaklaşık %6,5 düştü.

populer altcoin onumuzdeki aylarda neden onemli bir rol oynayacak 0 cXeYt7hi

Ortalama İşlem Hacmi

UNI için ortalama işlem hacmi düşmüştü ancak bunun fiyat üzerinde olumsuz bir etkisi olmadı. İşlem hacmindeki düşüş, genel ticaret hacmi arttıkça fiyatta daha fazla büyüme için yer olduğuna işaret ediyor. UNI’nin fiyat rallisinin ETH’nin fiyatını desteklemesi bekleniyor. Ethereum’un fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olması beklenen diğer olaylar, ETH’nin Berlin yükseltmesi ve 2.0 sözleşmesine daha fazla Ethereum yatırıldıkça önümüzdeki haftalarda arzın düşmesidir.

UNI ve en iyi Defi tokenları burada önemli bir rol oynuyor ve artan popülerlik ve volatilite ile birlikte Etheruem’in spot borsalardaki fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilirler.

Uniswap’in 2. katman klonu, likiditede bir artışa tanık oldu. Artan gaz maliyetleri ile Ethereum için potansiyel bir ölçeklendirme çözümüdür. Kurucu Vitalik Buterin, daha önce gaz fiyatları bir ATH’ye ulaştığında ve Twitter’daki kripto traderları bir çözüm istediğinde bundan bahsetmişti.

Önemli Rol

Uniswap gibi en iyi Defi tokenleri artan gaz maliyeti nedeniyle popülaritesini, ticaret hacmini ve işlemleri kaybettiğinden, UNI’nin bu konudaki rolü çok önemlidir. Ölçeklenebilir katman 2 çözümleri olarak bu tokenların geri dönüşü, işlem maliyetini düşürecek ve çoğu kullanıcı için meseleyi uygun hale getirerek neredeyse anında ödeme sunacaktır. ETH’nin Berlin yükseltmesinin piyasaya sürülmesi ve fiyatın Ethereum’un önceki ATH’sine yakın bir aralığa taşınmasıyla birlikte, Uniswap gibi 2. katman çözümlerinin ETH 2.0’ı perakende traderlar için yararlı hale getireceği ve uzun vadede bu durumun Ethereum için yükseliş anlamına geleceği açık.

Uniswap’in fiyatı üzerindeki olumlu etkisi, fiyat tablolarından açıkça görülmektedir. Sushi, Aave, Compound, Maker ve YFI gibi DeFi tokenları, istikrarlı yatırım girişi, TVL ve kurumsal yatırımcıların ilgisi sayesinde Ethereum’un fiyat artışına katkıda bulunuyor.

Sıradaki içerik:

Popüler Altcoin Önümüzdeki Aylarda Neden Önemli Bir Rol Oynayacak?