Polkadot (DOT), Popüler Kripto Ödeme İşlemcisi ile Entegre Edildi

polkadot dot populer kripto odeme islemcisi ile entegre edildi U3gti1Dm

Kripto para birimleri dünya çapında daha popüler hale geldikçe, kripto endüstrisinin yeni kullanıcılara olduğu kadar uyumlu olması ve artan etkinliği kolaylaştırmak için sistemleri devreye sokması önemlidir. Bunlardan biri, fiat para birimleriyle daha kolay kripto satın alabilmektir. Böylece Polkadot, süreci kullanıcılar için kolaylaştırmak adına, Simplex’in fiat rampasını benimseyen en yeni platform olduğunu duyurdu.

Bu yeni ortaklık sayesinde kullanıcılar, banka veya kredi kartlarını kullanarak Polkadot’un yerel token’ı DOT satın alabilecekler.

Resmi açıklamaya göre firma, bu yeni hamle ile birlikte yaygın kripto benimseme arayışında. Dolayısıyla kullanıcılar sadece fiat banka ve kredi kartlarını değil, aynı zamanda Apple Pay ve banka havalelelrini kullanarak da DOT satın alabilirler.

Simplex, 350’den fazla kripto firması, Binance ve KuCoin gibi borsalarla çalışıyor. Ayrıca 50’den fazla kripto para satın alınmasını sağlıyor.

Simplex’te listelenmesi, DOT için de fayda sağlıyor. Bunun sebebi, daha önce farklı bir para satın alıp ardından onu DOT’a çevirme gerekliliğinin kalmaması olabilir. Kullanıcıların, doğrudan fiat para birimi ile kripto para satın alması, erişilebilirliği kolaylaştıran bir etken.

Ödeme işlemcisi Simplex, geçtiğimiz günlerde web tarayıcısı Opera’ya da entegre edilmişti.

Bu sırada, Polkadot ekosistemine katılan projeler, son birkaç ayda artış gördü. Ren (REN), Ocean Protocol (OCEAN) ve Celer Network (CELR); aktif token sahiplerinin sayısında, ticaret hacminde ve fiyatta artış gördü. Örneğin CELR, Ocak ve Mart ayları arasında %240’tan fazla yükseldi.

Polkadot (DOT) fiyatında son durum

Yazım sırasında Polkadot, en son Şubat ayının sonlarında gördüğü rekor seviyeye yakın bir yerden işlem görüyor. CoinGecko verilerine göre 20 Şubat 2021’de 42.25 dolar ile ATH’sini işaretleyen DOT, 39.43 dolardan işlem görüyor. Altcoin, son 1 ayda %23.5’lik bir kazanç sağlamış durumda.

Sıradaki içerik:

Polkadot (DOT), Popüler Kripto Ödeme İşlemcisi ile Entegre Edildi