PlayStation 5’e, PS’in 26 Yıllık Renkli Logosu Eklendi

playstation 5e psin 26 yillik renkli logosu eklendi QugZlXi8

Sony, 1994 yılında birinci PlayStation modelini piyasaya sürdüğünde günümüzdekinden çok daha canlı görünen, renkli bir PlayStation logosu kullanıyordu. PlayStation 2’de de alan alan bu renkli logo, yeni kuşak PlayStation’larda ise yerini tek renkli dizayna bırakmıştı.

Sony, PlayStation 5 ile birlikte uzun yıllar sonra PlayStation’un özgün “açık renkli” dizaynına geri dönüş yaptı fakat logo, tek renkli dizaynını korudu. Birinci parti PlayStation 5’lerden birini alma talihi yakalayan bir oyunsever, Manabu Sakamoto tarafından tasarlanan renkli PlayStation logosunun PS5’te nasıl görüneceğini merak ederek ilgi cazibeli bir çalışma yaptı.

PlayStation 5’e eklenen orjinal renkli PS logosu

playstation 5e psin 26 yillik renkli logosu eklendi 0 fO7HyhM3

Sony, PlayStation 5’teki PlayStation logosunu, aygıtın beyaz renkli paneline bir oyma ile ekledi. Game Reaper isimli bir oyun sever, panele art taraftan renkli etiketler yapıştırarak PlayStation 5’teki PS logosunun 1994 model renkli logo üzere görünmesini sağlisimı. Game Reaper’ın bu küçük modifiyesi, Twitter’da kısa müddette viral oldu ve pek çok oyun sever, emsal bir çalışmayı kendi konsolunda da gerçekleştirmek istediğini söz etti.

PlayStation 5’teki orjinal PS logosunun mu yoksa Game Reaper’ın renkli PS logosunun mu daha beğenilen göründüğü bireyden bireye farklı yorumlanabilir. Bununla birlikte kelam konusu renkli logonun paylaşıldığı tweetin altına gelen yorumlar oyunseverlerin eski renkli logoyu hiç olmisimığı kadar özlediğini gösteriyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

PlayStation 5’e, PS’in 26 Yıllık Renkli Logosu Eklendi