PlayStation 5, Yatay Konuma Nasıl Dönüştürülür? (Video)

playstation 5 yatay konuma nasil donusturulur video 24IvQtZs

Sony, PlayStation YouTube kanalında dün yeni bir görüntü paylaştı ve PlayStation 5’in içinde var olan tüm donanımları tek tek gösterdi. Kelam konusu görüntü, PlayStation 5’in soğutma sistemi, Blu-Ray şoförü, işlemcisi ya da SSD’si üzere pek çok donanımı gösterdiğinden görüntüdeki kimi ayrıntı bilgiler ikinci planda kalmış olabilir. Dikey konumdaki bir PS5’in nasıl yatay konumda kullanıldığının gösterilmesi üzere.

Görüntüye nazaran dikey konumda duran PlayStation 5’in yuvarlak halli standı, son derece kolaylıkla çıkarılabilen bir vida yardımıyla PS5’e sabitlenmiş durumda. Kolay bir tornavida yardımıyla çıkarılan bu vida, standın altında bulunan küçük bir bölmeye mekanleştirilebiliyor ve bu bölme kapatıldıktan sonra vida, PS5’i yine dikey durumda kullanmak isteyeceğimiz güne kisimar inançla saklanıyor. Ayrıyeten kelam konusu bölmede bulunan küçük bir aparatı PS5’in altındaki vida boşluğuna takarak kelam konusu boşluğun PS5 yatay konumdayken tozlanmasını engelleyebiliyorsunuz.

playstation 5 yatay konuma nasil donusturulur video 0 aXmwr57Y

PS5 standını, yatay konumdaki konsolun altına sabitlemek için standda bir uzantı halinde bulunan tırnakları, HMDI ve öteki girişlerin olduğu PS5’in art tarafına geçiriyoruz. Böylelikle PlayStation 5’i artık yatay konumda kullanabiliyoruz ve bunu yaparken PS5, direkt mekane temas etmiyor.

PlayStation 5’in yatay durumda mı yoksa dikey durumda mı daha şık göründüğü, oyunseverlerin ferdî tercihine kalmış durumda. Bununla birlikte Sony’nin, PS5 standını kolay sökülüp takılabilir bir formda tasarlaması ve dikey konumdan yatay konuma geçişte boşta kalan vida için dahi bir saklama bölmesi tasarlaması, şirketin PS5’teki çabucak her ayrıntısı düşündüğünün bir göstergesi kabul edilebilir.

PlayStation 5, dikey konumdan yatay konuma nasıl dönüştürülür?

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

PlayStation 5, Yatay Konuma Nasıl Dönüştürülür? (Video)