PlayStation 5, Uyku Moduna Alınırken Çöküyor

playstation 5 uyku moduna alinirken cokuyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin dün prestijiyle satışa sunulan yeni konsolu PlayStation 5, daha birinci günden çeşitli sıkıntılarla gündeme geldi. Hatta saatler evvel sizlerle paylaştığımız haberimizde, PlayStation 5’in bir yazılım sıkıntısıyla karşı karşıya olduğunu söylemiştik. Şimdiyse kullanıcılar, yeni bir sıkıntıyla daha başa çıkmaya çalışıyorlar.

Kimi oyunculardan gelen raporlara nazaran PlayStation 5, oyun oynarken kendi kendine donuyor. Kimi oyunculara göreyse konsol, uyku moduna alınırken çöküyor ve oyun askıya alınamıyor. Kullanıcıların canını sıkan problemlerle ilgili olarak şu an için resmi bir açıklama yapılmadı.

61a8df41fa70a7c35c2isim044e02363774f2add52

Birtakım Reddit kullanıcılarına nazaran bu sorunun temel nedeni, USB portları ve LAN kablosunun dolu olması. Kimi oyuncular, bu kabloları çıkardıktan sonra sorun yaşamisimıklarını söylerken kimi oyunculara nazaran de bu prosedür, rastgele bir işe yaramıyor. İşin daha da değişik yanı ise kimi oyuncuların, birinci yazılım güncellemesinden evvel bu meseleleri yaşarken, güncelleme sonrasında bir sorun yaşanmadığı tarafında.

Aslına bakacak olursak, birinci parti konsollarda bu tıp sorunlar yaşanması olağan bir durum. Hem Xbox Series X hem de PlayStation 5’in birinci sahipleri farklı farklı problemler rapor etmesi de bunun bir göstergesi. Fakat Sony yahut Microsoft’un bu sıkıntılarla ilgili ne kadar çevik davranacağı, şu an için bilinmiyor

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

PlayStation 5, Uyku Moduna Alınırken Çöküyor