PlayStation 5 Sahipleri, Konsollarını Boyamaya Başladı

playstation 5 sahipleri konsollarini boyamaya basladi 9D48zFiO

Sony, PlayStation 5’in dizaynında eşsiz bir yaklaşım sergiledi. Beyaz renge ek olarak PlayStation 4 ve PlayStation 3’ün dizaynından ayrılan yeni konsol, bazıları tarafından beğenilirken bazıları tarafından beğenilmedi. Kimi oyuncular ise konsolun dizaynını beğenirken beyaz rengi eleştirdiler. İşte o oyunseverlerden kimileri, PlayStation 5’i boyayarak kendilerine özel dizaynlar oluşturuyorlar.

Sony, PlayStation 5’i piyasaya sürmeden evvel bir görüntü hazırlamış ve bu oyun konsolunun tüm kesimlerini sökmüştü. O periyotlarda, PlayStation 5’in ne kadar kolay sökülebileceği, hatta istenildiğinde de direkt SSD yükseltmesi yapılabileceği, gündeme bomba üzere düşmüştü. Beyaz rengi sevmeyen ya da kendi özel dizaynlarını yapmak isteyen oyuncularsa, konsolun panellerini kolay kolay sökerek, adeta kendi sanatlarını ortaya koyuyorlar.

Spider-Man hayranı bir oyunseverden, örümcek temalı PlayStation 5

playstation 5 sahipleri konsollarini boyamaya basladi 0

Spider-Man hayranı olan bir oyunsever, bu tasarımı yapmaya kafalamisiman evvel tereddütler içerisinde olduğunu lakin sonuç karşısında konsola biraz daha hayran kaldığını ifisime ediyor. Dizayna baktığımızda ise Spider-Man hayranları için biçilmez kaftan olduğunu görüyoruz. Fakat yapılan tasarım çalışmaları bunlarla hudutlu değil. Örneğin öbür bir kullanıcı, DualSense’i plastik boyası ile boyamış ve sonuç;

playstation 5 sahipleri konsollarini boyamaya basladi 1 L4aKryea

DualSense’in dizaynını yakından göremiyoruz lakin bu kumanda, PlayStation’la bütünleşmiş olan üçgen, kare, çember ve x üzere simgelerle bezenmiş durumda. Yani DualSense’in pürüzsüz bir yüzeyi yok. Özel dizaynın sahibi oyunsever, boyama süreci sırasında bu kabartmaların ne hale geldiğini söylemiyor fakat DualSense’in bakır rengi, hiç de üzücü görünmüyor.

playstation 5 sahipleri konsollarini boyamaya basladi 2 Kr234OGh

diğer bir oyunseverse sahip olduğu PlayStation 5’i, mavinin hayli özel bir tonuna boyamış. Bu süreç de konsola çok farklı bir hava katmış durumda. Konsol sahibi, boyama süreci için çok fazla emek verdiğini, konsolun son halininse eşsiz olduğunu tabir ediyor. Bu çalışmalar, Sony’nin dikkatini çeker mi bilinmez fakat bundan paylaşımlardan sonra pek çok oyunsever, PlayStation 5’ini boyamaya başlayacak üzere görünüyor.

Sıradaki içerik:

PlayStation 5 Sahipleri, Konsollarını Boyamaya Başladı