PlayStation 5, Oyunları Ne Kadar Oynadığınızı Gösterecek

playstation 5 oyunlari ne kadar oynadiginizi gosterecek JGEW8d4b

Sony’nin yeni jenerasyon oyun konsolu PlayStation 5, 12 Kasım’da seçili bölgelerde piyasaya sürülecek. Oyun konsolunun ülkemizde piyasaya sürüleceği günse 19 Kasım olacak. PlayStation 5’in çıkmasına adetlı gün kalsa da oyun konsolu hakkında kimi yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor.

Sony’nin PlayStation 5 ile birlikte bizlere nasıl bir arayüz sunacağını yeni yeni görmeye kafalisimık. İşte yeni paylaşılan bir arayüz görselinde Sony’nin oyunculara sunacağı yeni bir özellik kendisini gösterdi. Uzun vakittir oyuncular tarafından istenen bu özellik PC oyuncularının alışık olduğu bir özellikti.

PlayStation 5’te oynama müddeti gösterilecek:

playstation 5 oyunlari ne kadar oynadiginizi gosterecek 0 KaiWed1X

Yayınlanan görselde de görülebileceği üzere Sony artık bir oyunu ne kadar oynisimığınızı sizlere göstermeye başlayacak. Özellik, yeni jenerasyon oyunlarla birlikte PlayStation 4 oyunlarında da kullanılabilecek. Bununla birlikte oyunu en son ne vakit oynadığınız bilgisi de oynama saatinin yanında alan alacak.

Sony’nin PlayStation 5 ile birlikte sunduğu bu özellik uzun yıllardan beri bilgisayar oyuncularının alışık olduğu pek çok platformda bulunuyor. Bu platformlarda da olduğu üzere özellikten faydalanmak ve oynama saatinizi daima güncellemek için muhtemelen internet irtibatına ve PlayStation Network’e daima bağlı kalmaya gereksiniminiz olacak.

Sony’nin yeni jenerasyon oyun konsolu geçtiğimiz gün Amazon Türkiye’de ön siparişe açılmıştı. 8.299 TL’lik fiyat etiketiyle ön siparişe açılan PlayStation 5, satışa çıktıktan sonraki birkaç dakika içinde tükendi. Oyun konsolu 8.299 TL’ye ön siparişe açılmış olsa da bu, konsolun son satış fiyatı olmayabilir.

Sıradaki içerik:

PlayStation 5, Oyunları Ne Kadar Oynadığınızı Gösterecek