PlayStation 5 İçin Yeni Güncelleme Yayınlandı

playstation 5 icin yeni guncelleme yayinlandi vf9LspzA

Japon teknoloji devi Sony, geçtiğimiz hafta prestijiyle tüm dünyisimaki oyunseverlerle buluşan yeni jenerasyon oyun konsolu PlayStation 5 için yeni bir sistem güncellemesi daha yayınladı. 20.02-02.26.00 sürüm koduna sahip olan güncelleme, 886 MB büyüklüğünde olmasına karşın Sony, güncellemenin içeriği hakkında fazla detay paylaşmisimı.

Sony’nin paylaşmış olduğu yama notlarına nazaran yeni güncelleme, sadece sistem performansını güzelleştirmeye odaklanıyor. Güncellemenin boyutunu düşündüğümüzde, Sony’nin birkaç kıymetli uygunlaştırmayı tıpkı anda yaptığını ki umarız bu değişiklikler, PlayStation 5’te yaşanan çökme ve başka meselelerin giderilmesini sağlar.

playstation 5 icin yeni guncelleme yayinlandi 0 J8UPyJBm

PlayStation 5, 12 Kasım’da ABD ve birkaç ülkede daha satışa sunulduğunda daha birinci günden indirme kusuru ortaya çıkmıştı. Ayrıyeten kimi kullanıcılar, konsol uyku modundayken DualSense oyun kolunun şarj olmamasından şikayet ediyordu. Sony’nin kelam konusu yazılım güncellemesi ile bu sıkıntılardan bir ya da birkaçını gidermiş olması mümkün.

Bilmeyenler için; PlayStation 5, 19 Kasım prestijiyle Türkiye dahil tüm dünyisima satışa sunuldu. 8.299 TL fiyat etiketine sahip PlayStation 5’e ilgi öylesine ağır oldu ki satışa sunulan birinci parti PS5’ler kısa müddette tükendi. Hatta bu mevzuda Sony de resmi bir açıklama yaparak PlayStation 5’in tüm dünyada tükendiğini duyurdu. Bunun üzerinde karaborsa PlayStation 5’ler ABD’de 50 bin dolara, Türkiye’de ise 15 bin TL’ye varan fiyatlardan satışa sunulmaya kafmekandı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

PlayStation 5 İçin Yeni Güncelleme Yayınlandı