PlayStation 5 İçin Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

playstation 5 icin yazilim guncellemesi yayinlandi WYtT3uKD

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni oyun konsolu PlayStation 5 için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlisimı. Şirketin yazılım güncellemesi, PlayStation 4 için de pek çok defa sunulan güncellemeler üzere sistem performansını düzgünleştirmeye yönelik. Fakat bu güncellemenin bugüne dek bildirilen yanılgıların üstesinden gelip gelmeyeceği şu an için bilinmiyor.

Türkiye ve İngiltere üzere pek çok ülkedeki oyunseverler, PlayStation 5’le şimdi karşılaşmisimılar. Lakin ABD ve Japonya’daki oyuncular, bu konsola an prestijiyle ulaşmış durumdalar. Konsolun birinci günleri hayli sancılı geçiyor olsa da Sony, sunacağı yazılım güncellemeleriyle meselelerin üstesinden gelecek üzere görünüyor. Buna ek olarak yaşanan tüm problemlere karşın Sony’nin şu ana dek rastgele bir yanılgıyı kabul etmediğini de belirtelim.

PlayStation 5’in yazılım güncelleme ekranı ise bu türlü görünüyor

playstation 5 icin yazilim guncellemesi yayinlandi 0 tT6nY92X

Sony, PlayStation 5 için yazılım güncellemesi yayınlisimığında bir QR kod verecek üzere görünüyor. Kullanıcılar, kafaka bir aygıtla okutacakları QR koduyla da kelam konusu yazılım güncellemesinin neler getirdiğini görüntüleyebilecekler. Lakin siz QR kodu okutmisiman biz söyleyelim. Şayet kodu okutmayı denerseniz güncelleme notlarına değil, PlayStation’ın internet sitesine erişiyorsunuz. Bu durum, konsol Türkiye’de çıkış yaptıktan sonra değişecek.

Teknoloji devi, 20.02-02.25.00 kodlu güncelleme ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmamış olsa da bu yazılım güncellemesinin konsoldaki en azından birtakım kusurları gidereceğini umuyoruz. Kullanıcılar bilhassa de konsolun uyku moduna geçemiyor oluşlarından şikayetçilerdi ve bu yazılım güncellemesinin sorunu düzeltmesi, pek çok PlayStation 5 sahibine rahat bir nefes aldırabilir üzere duruyor.

Sıradaki içerik:

PlayStation 5 İçin Yazılım Güncellemesi Yayınlandı