PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Ses Kaydediyor

playstation 5 her kupanin kilidi acildiginda ses kaydediyor UanMqOdd

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni kuşak oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyisima piyasaya sürdü. Stoklar kısa bir müddet içerisinde tükense de PlayStation 5’i satın almayı başarabilen kimi şanslı oyuncular, yeni kuşak konsolun özelliklerini deneyimleme fırsatı yakalisimı.

Bu noktisima PlayStation 5’in birden fazla özelliği kullanıcılarla paylaşılmış olsa da bir Reddit kullanıcısı, daha evvel bahsedilmeyen bir özelliği keşfettiğini duyurdu. Reddit kullanıcısının paylaşımına nazaran konsolun denetimcisi DualSense, oyunlarda her kupanın kilidi açıldığında oyuncuların sesini kaydediyor.

PlayStation 5, her kupanın kilidi açıldığında sesinizi kaydediyor:

playstation 5 her kupanin kilidi acildiginda ses kaydediyor 0 Jhh3iUXY

Burisimaki görüntüde da görebileceğiniz üzere PlayStation 5, Demon’s Souls oyununda bir kupanın kilidini açan Reddit kullanıcısının zafer çığlığını kayıt altına aldı. Bu görüntü her ne kisimar pak olsa da sesinizin kaydedildiğini bilmemek, birtakım anlarda can sıkıcı olabilir çünkü bu anlarda kimilerimiz epeyce heyecanlanabilir ve beklenmedik reaksiyonlar verebiliriz.

Öte yandan oyunlardaki en değerli anları kaydetme fikri kulağınıza beğenilen geliyorsa tıpkı bu Reddit kullanıcısı üzere bu anları sesinizle birlikte kayıt altına alarak bir klip oluşturabilir, daha sonrasında bu klibi arkadaşlarınızla ya da takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

PlayStation 5 denetimcisi DualSense’in mikrofonu varsayılan olarak açık bir formda geliyor. Dilerseniz bu özelliği Ayarlar kısmından kapatabilir ya da açık tutmaya devam ederek daha sonra izleyecek birçok anı oluşturabilirsiniz.

Pekala, siz PlayStation 5’in bu özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Daha evvel bu türlü bir özelliğin varlığından haberiniz var mıydı? Düşüncülerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilir, bunun üzere daha fazla içeriğe ulaşmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Ses Kaydediyor