Piyasa Kırmızı Bölgede Yer Alırken, Ripple (XRP) %8 Değer Kazandı! İşte Yükselişin Nedeni

piyasa kirmizi bolgede yer alirken ripple xrp 8 deger kazandi iste yukselisin nedeni rhuySp6M

Piyasa pahasına nazaran en büyük 7. kripto para ünitesi olan Ripple (XRP), şu anda yeşil bölgede yer alan tek büyük kripto para. CoinMarketCap bilgilerine nazaran, Ripple’ın kripto para ünitesi XRP şu son 24 saatte yaklaşık %8 arttı.

XRP şu anda, birinci 50’deki her bir kripto para ünitesinden daha uygun performans gösteriyor. VeThor Token, MVL ve IOST ise, birinci 100’de XRP’den daha güzel performans göstermeyi başaran altcoin’ler ortasında yer alıyor. 

Önder kripto para ünitesi Bitcoin, 18 Mart’ta 60.000 doları tekrar ziyaret etmeyi başardı. Lakin bu düzeyin üzerine çıkmayı başaramadı. Bitcoin, bu düzeye dokunmaya çok yaklaştıysa da boğalar bunu yapmakta yetersiz kaldı.

Önder kripto para, şu ana kadar 20 Mart’ta ulaştığı en yüksek düzeyden %5.55 düştü ve şu anda Bitstamp borsasında gün içi en düşük düzeyi olan 56.712 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Kelam konusu zayıflık, Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve öteki büyük kripto para ünitelerinin kıymetli kayıplar yaşamasıyla daha geniş bir piyasa düzeltmesine tanıklık etmesine neden oldu.

Ripple (XRP) Hala 7. Sırada

21 Mart’ta, otomatik piyasa yapıcısı Uniswap’in lokal token’ı olan UNI, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 35.2 dolara ulaştı. IntotheBlock datalarına nazaran, protokolün kilitli toplam kıymeti (TVL) ise, 5.23 milyar dolara ulaştı.

Tüm bu olumlu gelişmelere karşın UNI, XRP’yi geride bırakmayı başaramadı ve 8. sırada kaldı.

Ripple (XRP) Neden Yükseldi?

SEC’in Ripple aleyhindeki davasıyla ilgili son duruşma çok değerli gelişmelere neden oldu. Bu da Ripple için âlâ günlerin gelebileceği manası taşıyabilir. Bir hukuk firması olan Hogan and Hogan’ın ortağı Jeremy Hogan, duruşmaya katılanlardan biriydi.

Hogan, Youtube görüntüsünde, şu anki duruşmayı “bomba üzere bir keşif duruşması” olarak niteledi ve tartışılan kıymetli noktalara ışık tuttu.

Görüntüde Hogan, duruşmanın tamamında dikkat çeken iki ana noktayı vurguladı. Bunlardan birincisi, XRP’nin yalnızca bir kripto para olmadığı ve bir yarar içerdiği; bu yararın ise XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’dan ayırdığı.

İkincisi ise XRP satan herkesin yasadışı bir harekette bulunup bulunmadığıyla ilgiliydi. Buna nazaran sırf Ripple ve Ripple’a bağlı kuruluşlar XRP’yi yasadışı olarak satabilir. 

Bu nedenle SEC, Ripple ve çalışanları dışında hiçbir şahıs, borsa yahut öbür bir platformun XRP satarak SEC kurallarını ihlal etmediğini açıkça belirtti. Bu, ABD’deki tüm borsalarda XRP’nin yine listelenmesine neden olabilecek bir gelişme olarak kabul edildi.

Duruşmanın akabinde XRP topluluğu, Twitter’da #relistXRP etiketi ile bir kampanya başlattı. Kampanya, birçok ülkede trending topics ortasında yer aldı.

Sıradaki içerik:

Piyasa Kırmızı Bölgede Yer Alırken, Ripple (XRP) %8 Değer Kazandı! İşte Yükselişin Nedeni