Pixar’ın 150 milyon dolarlık yeni sineması ‘Soul’ direkt internete geliyor

pixarin 150 milyon dolarlik yeni sinemasi soul direkt internete geliyor ajYNVDCN

pixarin 150 milyon dolarlik yeni sinemasi soul direkt internete geliyor 0 JDeilihc

Disney bugün sürpriz bir işe imza atarak yüksek bütçeli yeni Pixar sineması Soul’u sinemalar yerine direkt internette yayınlama kararı aldı. 150 milyon doları aşan bütçesiyle Disney’in bu yıl için planladığı en büyük sinemalardan olan Soul, 25 Aralık 2020 tarihinde Disney Plus platformunda ulaşılabilir olacak. 

Türkiye’de sinemalara geliyor

Disney’in yayınladığı açıklamaya nazaran Soul sırf Disney Plus’ın şu anda faal olduğu ülkelerde internetten yayınlanacak. Türkiye üzere Disney Plus’ın olmadığı ülkelerde ise sinemanın şu an için belirli bir olmayan bir tarihte sinemalara geleceği belirtiliyor. Tabi sinemanın Disney Plus’ta yayınlanması anında korsan sitelere de düşeceği manasına geliyor.

Soul fragmanı: 

Soul sinemasının başrolünde Joe Gardner isimli, hayattaki asıl tutkusu caz müzisyeni olmak olan bir ortaokul müzik öğretmenini izliyoruz. Gardner, uzun uğraşları sonrasında nihayet istek ettiği biçimde, gerçek bir sahnede müzik çalma teklifi alıyor. Fakat tam da bu memnun anı sırasında, her şeyin yoluna girdiğini düşündüğü anda, bahtsız bir formda, kapağı açık kalmış bir kanalizasyon deliğine düşüyor ve kendisini üstteki fragmanda görmüş olduğunuz enteresan cihanda buluyor. Gardner bu fantastik yerde, bir ruha sahip olmanın tam olarak ne demek olduğunu anlamaya çalışacak.

Soul sineması; ömür öncesini, hayat sonrasını ve bir insanın ‘var olmasını’ çok enteresan bir biçimde ele alacak üzere. Baş karakterimiz Gardner, hayata geri dönmeye çalışırken Gardner’a eşlik eden 22 isimli ruh, “hayatın ölmeye kıymet olmadığını” düşünüyor. Fragman üzerinden konuşacak olursak sinemanın ele aldığı temalar tahminen çocuklar için biraz fazla bile olabilir.

Soul’un direktör ve senarist koltuğunda Pixar’ın efsane isimlerinden olan, iki Oscar ödüllü Pete Docter oturuyor. Up (2009), Inside Out (2015), WALL-E (2008) ve Monsters, Inc. (2001) üzere efsanevi Pixar üretimlerinin altında Docter’ın imzası vardı. 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Pixar’ın 150 milyon dolarlık yeni sineması ‘Soul’ direkt internete geliyor