Yazılım

Photoshop’un yeni özelliğiyle gökyüzünü değiştirmek çocuk oyuncağı haline geliyor

photoshopun yeni ozelligiyle gokyuzunu degistirmek cocuk oyuncagi haline geliyor 0

Adobe MAX konferansı bu yıl 20-22 Ekim 2020 tarihleri ortasında gerçekleştirilecek. Aktifliğe sayılı günler kala şirket ilgi cazibeli paylaşımlar yapmaya başladı.

Adobe’nin YouTube kanalında, Photosop’a eklenen yapay zeka (AI) tabanlı Sky Replace (Gökyüzü Değiştirme) özelliğini gösteren bir görüntü yayınlandı.

Kelam konusu araç makine tahsili teknolojisiyle imajın art ve ön planını otomatik olarak tanımlayabiliyor. Daha sonrasında ise objeleri maskeleyerek gökyüzünü ayırıyor.

Renk sıcaklığını gökyüzüne uyduruyor

Bu süreçler tamamlandıktan sonra kütüphaneden alternatif bir gökyüzü görseli seçebileceğiniz üzere kendi gökyüzü fotoğrafınızı da ekleyebiliyorsunuz. Ayrıyeten renk düzeltmesi yapabilir, art planın pozisyonunu değiştirebilirsiniz.

photoshopun yeni ozelligiyle gokyuzunu degistirmek cocuk oyuncagi haline geliyor 1 cPX6Bnrf

Sky Replace aracının şahane yanlarından biri de tüm imajın renk sıcaklığını gökyüzüne uyacak biçimde otomatik olarak ayarlayabilmesi. Adobe, yeni özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağını açıklamadı. Muhtemelen bunu Adobe Max konferansı sırasında öğreneceğiz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu