Pandemide her güne bir oyun, bir masal

pandemide her gune bir oyun bir masal JOHjnJys

pandemide her gune bir oyun bir masal 0 SwwNTEDe

Koç çatısı altında faaliyet gösteren teknoloji şirketi KoçSistem, toplumsal sorumluluk projesi olarak sürdürdüğü Aile Saati projesi için Yapı Kredi Yayınları ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Aile Saati, şuurlu teknoloji kullanımına dikkat çekmek ve aile içi bağlantısı güçlendirmeyi amaçlayan bir projedir. Yapı Kredi Yayınları ile yapılan iş birliği kapsamında teknoloji kullanımının azaltılıp kitap okuma alışkanlığı kazanılması için “Her Güne Bir Oyun” ve “Her Güne Bir Masal” isimli özel kitaplar basılacak. Bu kitaplar KoçSistem’in Aile Saati eğitimlerine katılan ebeveynlere verilecek.

Aile Saati projesi ile #haydikapatalım hareketini başlatan KoçSistem, ebeveynlere her gün 19:00 – 20:00 saatleri ortasında bir saatlik Aile Saati molası vermeye davet ediyor. Bu molada çocuklarla birlikte nasıl vakit geçirilmesi konusunda ebeveynlere eğitimler veriliyor. Eğitimler, pandemi periyodunda dijital ortamda devam ediyor.

[bkzdh=

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca yapılan iş birliği hakkında, “Aile Saati projemizin tesir alanını genişletmek için eğitim ortağımız AÇEV ile ebeveyn eğitimlerine devam ediyor; yeni ortağımız Yapı Kredi Yayınları ile daha fazla sayıda çocuğun ve ailenin kitaba erişimini sağlamayı, dijital ekranlardan uzaklaştığımız vakitlerde kitap okuyarak, oyun oynayarak ve hayal kurarak büyüyen çocukların yetişmesi için toplumsal yarar sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Aile Saati projesinin kitap ortağı olarak Yapı Kredi Yayınları ismine konuşma yapan Yapı Kredi Yayınları Genel Müdürü Tülay Güngen, günümüz gerçeği olan teknoloji ve dijitalleşme ile gerçek hayat ortasındaki istikrarın kurulabilmesi için başta aile olmak üzere bireyler ortası yüz yüze bağlantının gücüne değinerek şuurlu teknoloji kullanımına teşvik eden Aile Saati projesinin kitap ortağı olmaktan büyük memnunluk duyduklarını söz etti.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Pandemide her güne bir oyun, bir masal