Oppo’nun ekran altı kameralı telefonu görüntülendi

opponun ekran alti kamerali telefonu goruntulendi 8qzZT4iN

opponun ekran alti kamerali telefonu goruntulendi 0 np1GbrVr

2019 yılında Çin’in Shenzhen kentinde düzenlenen aktiflikte ekran altı kamera teknolojisine sahip akıllı telefon prototipini tanıtan Oppo, önümüzdeki yıl bu teknolojiyi ticari hale getirmeyi planlıyor.

2021 yılında satışa çıkabilir

Yayınlanan yeni bir sızıntı, direkt ekranın altında bir ön kamera bulunan OPPO akıllı telefonun çalışan bir prototipinin canlı olarak görmemizi sağlıyor. Fotoğrafta da görebileceğiniz üzere aygıt, kasanın yan taraflarına hakikat eğimli bir ekrana sahip. Üst ve alt çerçevelerin genişliği minimumda tutulmuş ve panelde kesik yahut delik yer almıyor. Ne yazık ki, aygıtın teknik özellikleri konusunda bir bilgi mevcut değil. Yalnızca aygıtın yuvarlak bir blok içine yerleştirilmiş çok modüllü bir ana kamera alacağı belirtiliyor. Bu kamera modülü imaj sensörlü dört optik bileşen ve bir flaş içerebilir.

opponun ekran alti kamerali telefonu goruntulendi 1 wJY48gj8

Akıllı telefonun sağ kısmında fizikî denetim düğmeleri var ve altta ise simetrik bir USB Type-C temas noktası bulunmakta. Sunduğu tam ekran tecrübesi sayesinde dikkat cazip görünen bu akıllı telefonun ticari bir hale getirilip piyasaya sürülmesinin ise 2021 yılında gerçekleşebileceği belirtiliyor. Satışa çıkan dünyanın birinci ekran altı kameralı akıllı telefonunun ZTE Axon 20 5G olduğunu belirtmeden de geçmeyelim.

Sıradaki içerik:

Oppo’nun ekran altı kameralı telefonu görüntülendi