OPPO, Yeni AR Gözlüğünün Tanıtım Tarihini Açıkladı

oppo yeni ar gozlugunun tanitim tarihini acikladi

Çinli teknoloji şirketi OPPO, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği “OPPO Geleceğin Teknolojisi Konferansı”nda akıllı saat, 5G CPE ve gibisi eserleri ile birlikte bir artırılmış gerçeklik (AR) gözlüğü üzerinde çalıştığını da resmen duyurmuştu fakat kelam konusu gözlükler genel tüketiciye hitap eden eserler olamadı.

Weibo hesabı üzerinden 17 Kasım’da Çin’in Shenzhen kentinde gerçekleştirilecek 2020 OPPO Geleceğin Teknolojisi Konferansı hakkında yeni açıklamalarda bulunan OPPO, geçtiğimiz yıl ilanlan birinci artırılmış gözlüklerinin devamı olan ikinci jenerasyon gözlüklerin, bu yılki konferansta tanıtılacağını belirtti.

oppo yeni ar gozlugunun tanitim tarihini acikladi 0 W9B7gcsb

“Daha güçlü bir etkileşim mi? Daha rahat bir kullanım tecrübesi mi? 3 metre uzaklıkta bulunan 90 inçlik bir ekranın keyfini çıkarmak mı?” diyen OPPO, böylelikle artırılmış gerçeklik pazarında kalıcı ve kelam sahibi şirketlerden biri olmayı hedeflediğini göstermiş oldu.

Aslına bakacak olursak piyasada pek çok artırılmış gerçeklik gözlüğü bulunuyor lakin bu fütüristik eserler şimdi genel tüketiciye hitap eden bir uygulama yerine hiç kavuşamisimı. OPPO, temelde bir tüketici elektroniği şirketi olduğundan artırılmış gerçeklik gözlüklerinin çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine yayılabilmesi için kıymetli oyunculardan biri olabilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

OPPO, Yeni AR Gözlüğünün Tanıtım Tarihini Açıkladı