Giyilebilir Teknoloji

OPPO, Watch ECG Edition’ı Resmen Duyurdu

OPPO, 2020 yılının kafalarında Watch adli akıllı saati ile tüketicilerin karşısına çıkmıştı. Kısa bir müddet evvel de Türkiye pazarındaki alanini alan OPPO Watch’un artık yeni bir sürümü daha duyuruldu. “Watch ECG Edition” olarak isimlendirilen saat, isminden da anlaşılabileceği üzere dahili bir elektrokardiyogram (EKG) modülü içeriyor.

OPPO, akıllı saatinin iki ayrımlı boyutta olduğunu açıklamıştı. Bu bağlamda tüketiciler, 46 milimetre ya da 41 milimetrelik varyantlardan dilediklerini seçebiliyorlar. ECG Edition sürümse her iki boyutta da satın alınamıyor. Tüketiciler, yalnızca 46 milimetrelik OPPO Watch ECG Edition satın alabiliyorlar. Ayrıyeten bu akıllı saat, paslanmaz çelik yapılı bir kasaya sahip.

Karşınızda OPPO Watch ECG Edition

oppo watch ecg editioni resmen duyurdu 0 8mN3vWj9

OPPO Watch ECG Edition, 1.91 inç büyüklüğünde AMOLED yapılı bir ekrana sahip. 402 x 476 piksel çözünürlük sunan ekran, CI-P3 renk uzayının yüzde 100’ünü kapsayabiliyor. Ayrıyeten bu akıllı saatin VOOC Flash Charge teknolojisine sahip olan 430 mAh kapasiteli bir bataryası bulunuyor. Yalnızca 15 dakikada tam şarj olabilen batarya, akıllı modda kullanılırsa 40 saat, düşük güç modunda kullanılırsa da 21 güne kadar kullanım imkanı sunuyor.

OPPO’nun yeni akıllı saatinin en temel özelliği, dahili EKG modülüne sahip olması. Bu modül sayesinde kullanıcılar, şirkete nazaran tıbbi seviyede bile hakikat olan ölçümlerle sıhhatlerini denetim altında tutabiliyorlar. Modül, kullanıcıların kalplerinde olağan dışı bir durum meydana geldiği anda kullanıcıların uyarılmasını da sağlıyor.

oppo watch ecg editioni resmen duyurdu 1 RCJEjbBV

OPPO Watch ECG Edition, 24 saat boyunca anlık kalp atış ölçümü de yapabiliyor. Üstelik akıllı saat, tıpkı EKG modülünde olduğu üzere kalp atışı konusunda da kullanıcıları uyarıyor. Kullanıcılar, akıllı saatlerini sıhhat uygulamalarına bağlisimıklarında da sağlıklarıyla ilgili tüm datalara erişebiliyorlar. Ayrıyeten dileyen bir kullanıcı, akıllı saatinin kendisine sunduğu sıhhat tekliflerini uygulayabiliyor. 

OPPO’nun yeni akıllı saatinin dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de e-SIM takviyesine sahip olması. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, akıllı telefonları yanlarında olmasa bile OPPO Watch ECG Edition üzerinden aramalar gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıyeten bu akıllı saat, Breeno adli dahili sesli asistanla birlikte geliyor. Kullanıcılar, dahili GPS takviyesine de sahip olan bu akıllı saati Android 6 ve üzeri işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda kullanabiliyorlar.

oppo watch ecg editioni resmen duyurdu 2 nbyFyyaI

Son olarak OPPO’nun yeni akıllı saatinin Snapdragon 2000 yonga setinden güç aldığını ve 1 GB RAM’e ek olarak 8 GB depolama yerına sahip olduğunu da belirtelim. Ayrıyeten dileyen kullanıcılar, bu akıllı saati 2.4GHz Wi-Fi ağları ile de direkt kullanabiliyorlar. Pekala bu akıllı saatin fiyatı ne kadar olacak ve tüketiciler, bu akıllı saate ne vakit erişebilecekler?

OPPO Watch ECG Edition, an prestijiyle Çin’deki birtakım perakendeciler üzerinden ön siparişe açıldı. Yetkililer, akıllı saatin teslimat tarihi ve hangi ülke pazarlarına gireceği ile ilgili bir açıklama yapmamış olsalar da OPPO hayranlarının bu akıllı saate sahip olmak için 365 dolar (yaklaşık 2,770 TL + vergiler) ödeme yapacakları netleşmiş durumda.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu