Oppo Türkiye’ye fabrika kuracağını doğruladı

oppo turkiyeye fabrika kuracagini dogruladi 4adTlTtT

oppo turkiyeye fabrika kuracagini dogruladi 0 EsSiEh3O

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberde Oppo’nun Türkiye’de akıllı telefon üretimi yapacağını paylaşmıştık. Oppo bugün resmi bir açıklama yayımladı ve Türkiye’ye yatırım yapacağını resmen doğruladı. Oppo, yatırım hakkında yakında daha fazla bilgi verecek.

Oppo’dan yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

Akıllı telefon pazarında dünya çapında 40’tan fazla ülkede başarılı bir geçmişi ve güçlü amaçları bulunan, önder akıllı telefon üreticisi OPPO, Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı almıştır. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou’nun, yatırım kararı ile ilgili açıklamaları şu haldedir:

“OPPO, yerli topluma vermiş olduğu kelamın bir modülü olarak bir müddettir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri uğraş ve olumlu dayanakları için teşekkür ederiz.

İş ilanları yayımlanmaya başladı

Oppo, 2021’de Türkiye’ye kuracağı fabrikada akıllı telefon üretimi yapacak. Fabrikada yalnızca montaj değil üretimin tüm sürecinin yapılması planlanıyor. Fabrikanın süratli bir formda tamamlanıp kısa müddette üretime başlanması amaçlanıyor. LinkedIn’de İstanbul’daki fabrika için iş ilanları yayımlandı.

oppo turkiyeye fabrika kuracagini dogruladi 1 8yFiQZkp

Sıradaki içerik:

Oppo Türkiye’ye fabrika kuracağını doğruladı