OPPO, Dikine Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Aldı

oppo dikine katlanabilir akilli telefon patenti aldi C1aYaEC6

Ülkemizde de faaliyet gösteren son devirlerin tanınan akıllı telefon üreticilerinden OPPO, önümüzdeki devirlerde piyasaya süreceği akıllı telefonlar için çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan Reno5 serisi hazırlıklarına devam eden şirket, görünüşe nazaran bir yandan da farklı dizaynlar üzerinde çalışıyor. Gelen son bilgilere göreyse Çinli üretici, dikine katlanabilir bir akıllı telefon için patent aldı.

Şimdiye dek piyasaya sürülmüş sırf iki ayrımlı dikine katlanabilen akıllı telefon modeli bulunuyordu. Bunlardan birincisi Güney Kore merkezli Samsung’un Galaxy Z Flip’i, başkasıysa Motorola’nın yüksek fiyatıyla dikkat çeken Razr serisi. OPPO, kendi dikine katlanabilir akıllı telefonu üretirse furyaya katılan üçüncü şirket olacak.

OPPO’nun dikine katlanabilir akıllı telefonu nasıl görünecek?

oppo dikine katlanabilir akilli telefon patenti aldi 0 3MSsBe5V

LetsGoDigital tarafından patent görsellerinden yola çıkarak oluşturulan render imajları, OPPO’nun katlanabilir telefonunun Galaxy Z Flip’in tersine kapak ekranına sahip olmayacağını gösteriyor. Bu da kullanıcıların, kimin arisimığını görmek ya da bildirimleri denetim etmek için telefonu açması gerektiği manasına geliyor.

Telefonu art tarafa çevirdiğimizdeyse yatay formda üst / orta tarafa yerleştirilmiş üçlü art kamera kurulumunun tasvir edildiğini görüyoruz. Bu noktada özgün patent imajlarında kamera sayısından bahsedilmediğini ve daha ayrımlı bir kamera kurulumunun aygıtta yer alabileceğini belirtelim.

oppo dikine katlanabilir akilli telefon patenti aldi 1 VLAPqtTC

Patent manzaraları ortaya çıkmış olsa da bu türlü bir akıllı telefonun üretilip üretilmeyeceği, üretilse bile ne vakit piyasaya sürüleceği bilinmiyor. Mevzuya dair yeni gelişmeler yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bu süreçte yaşanacak gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

OPPO, Dikine Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Aldı