Oppo A15 Ekran Boyutu ve Özellikleri Ortaya Çıktı

oppo a15 ekran boyutu ve ozellikleri ortaya cikti tgI1eyR1

Oppo A15, firmanın A serisine son ekleyeceği telefon olacak. Akıllı telefon böylelikle Hindistan pazarında Oppo’nun satışa çıkaracağı aygıtlar ortasında mekan alacak. Telefonun tanıtımı ise Amazon üzerinden gerçekleştirilecek.

Bu süreçte Amazon bize telefonun ekran uzunluğu ve tasarımı hakkında kimi ipuçları vermişti. Yeni ortaya çıkan bilgiler ise aygıtın sahip olacağı özelliklere dair daha detaylı bilgiler edinebilmemizi sağlayacak.

Oppo A15 6,52 inç ekranla gelecek

oppo a15 ekran boyutu ve ozellikleri ortaya cikti 0 KCwQz7V6

Telefon epey geniş olan 6,52 inçlik bir ekran ile gelecek. Ekranın üst kısmında ise damla çentik formunda bir kamera yuvası bulunacak. Dizayna nazaran telefonun art kısmında ise 3 kameralı bir düzenek alan alacak. 

Yeni bilgiler telefonun donanımına dair ipuçları da içeriyor. A15, işlemci olarak orta düzey diyebileceğimiz MediaTek Helio P35’i kullanacak. İşlemciye 3 GB RAM ve 32 GB depolama mekanı eşlik edecek. Depolama mekanını daha sonra arttırmak mümkün olabilecek. 

Bu özellikler telefonun HD+ ekranla geleceğine işaret ediyor. Aygıtın ekran çözünürlüğü 720 x 1600p olacak. Telefonun fiyatı ise 1190 TL olacak. Bu akıllı telefonların diğer hangi ülkelerde satışa çıkacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Oppo A15’in sızdırılan özellikleri

oppo a15 ekran boyutu ve ozellikleri ortaya cikti 1 WgZzATFl

Ortaya çıkan detaylara nazaran telefonun art kısmında yer yer kameralar kare bir düzeneğin üzerinde alan alacak. Bu sistemde 3 sensör ve bir de LED flash ışığı bulunacak. Fiyatına baktığımızda telefonun 13 megapiksel ana kamerası, 2 megapiksel derinlik sensörü ve 2 megapiksel geniş açı sensörü bulunacak. Ön kamerası ise 5 megapiksel olacak.

İşletim sistemi olarak Android 10 üzerine inşa edilen ColorOS 7.2 versiyonu göreceğiz. 175 gram tartısında olacak telefonda 4230 mAh batarya bulunacak. Beklentiler telefonun MicroUSB ile bir çeşit süratli şarj özelliği barındırması tarafında. Oppo A14 bu özellikleriyle rakipleriyle gayret etmeye çalışacak.

Sıradaki içerik:

Oppo A15 Ekran Boyutu ve Özellikleri Ortaya Çıktı