OnePlus 9’un Prototip Fotoğrafları Ortaya Çıktı

oneplus 9un prototip fotograflari ortaya cikti ezMJXflU

Akıllı telefon dünyasındaki Android kanadının güçlü markalarından bir tanesi olan OnePlus’ın yeni aygıtı OnePlus 9‘a ilişkin olduğu tez edilen fotoğraflar ortaya çıktı. Fakat fotoğrafın son esere değil bir prototipe ilişkin olduğu da belirtildi.

Prototipe ilişkin olduğu sav edilen fotoğrafta, aygıtın ön kamerasının ekranın ortasında yer aldığı görülüyor. Geçtiğimiz ay da OnePlus 9 Pro’nun render görselleri ortaya çıkmıştı ve orada ön kameranın sol üst köşeye mekanleştirildiğini görmüştük.

OnePlus 9’un prototip görseli ortaya çıktı

oneplus 9un prototip fotograflari ortaya cikti 0

Aygıtın fotoğrafına baktığımızda Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 888‘in kullanıldığı görülüyor. Qualcomm’un bu yeni kuşak SoC’sinde gömülü Snapdragon x60 5G modem ve adreno 660 grafik sürece ünitesi bulunuyor.

Ekranda belirtilen özelliklere baktığımızda 12 GB RAM ve 512 GB dâhili depolama yerine sahip olduğu görülüyor. Bu bilgilerin çabucak altında telefonun kamerasının çözünürlük bilgileri alan alıyor. Buna nazaran aygıt; 48 MP + 48 MP + 8 MP + 5 MP olmak üzere dört kameraya sahip olacak. Telefonda ayrıyeten 120 Hz tazeleme oranına sahip 6,48 inç QHD AMOLED bir ekran bulunuyor.

Ayrıyeten Gizchina’da yer mekan habere nazaran OnePlus, OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modellerinin tanıtımını nisandan mart ayına çekebilir. Şirketin bu mümkün atağının sebebi ise Galaxy S21‘e oluşacak ilginin belirli bir kısmını üstüne çekmek olacak.

Qualcomm, Snapdragon 875 yerine Snapdragon 888 ismini tercih etmelerinin sebebi olarak 888’in Çin’de şanslı adet olarak görülmesinin olduğunu göstermişti. 8; sonsuzluk, muvaffakiyet ve bilgelik üzere manalara geliyor. Hatta OnePlus’ın CEO’su Liu Zuohu, Weibo’dan yaptığı paylaşımda yeni aygıtlarını OnePlus 888 olarak duyurabileceklerini latifeli bir lisanla belirtmişti. Alışılmış bu, şimdi resmi bir bilgi değil.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

OnePlus 9’un Prototip Fotoğrafları Ortaya Çıktı