Donanım

Nvidia SLI şoför profili geliştirmeyi bırakıyor

nvidia sli sofor profili gelistirmeyi birakiyor 0 eJRuOTNg

Nvidia yayınladığı duyuruyla şoför içerisinde sunduğu SLI profilleriyle ilgili değerli kararını paylaştı. Çoklu GPU dayanağı bundan bu türlü şahsen oyunun kendisi tarafından sağlanacak.

SLI kurulumları daha verimli kullanılacak

Yeşil takımın takviye sayfasında ayrıntılandırdığı adıma nazaran RTX 2000 ve öncesi kartlar için 1 Ocak 2021’den itibaren şoför içerisinde SLI profili sağlanmayacak. Birden fazla RTX 3090’la en yüksek performansı elde etmek isteyen kullanıcılar içinse rastgele bir SLI profili sağlanmayacak.

RTX 2000 ve öncesinin de 1 Ocak’tan itibaren geçirileceği periyotta SLI dayanağını şahsen oyun geliştiricisi sağlayacak. Nvidia böylece  özellikle de donanım seviyesindeki DirectX 12 ve Vulcan API’leri sayesinde yapımcılarının kendi yazılımlarıyla SLI konseyimi ortasında en güzel ahengin sağlamasını amaçlıyor.

Hali hazırda Shadow of the Tomb Raider, Civilization VI, Sniper Seçkine 4, Gears of War 4, Ashes of the Singularity: Escalation, Strange Brigade, Rise of the Tomb Raider, Zombie Army 4: Dead War, Hitman, Deus Ex: Mankind Divided, Battlefield 1, ve Halo Wars 2’de SLI’a doğal dayanak sunulmakta.

Önümüzdeki devirde uzaması beklenen listenin yanı sıra üreticilere yönelik yazılımlarda profillere gerek duyulmadığı için rastgele bir değişiklik beklenmiyor.  

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu