Donanım

NVIDIA, RTX 3090’ın Stok Sorunu İçin Özür Diledi

Ekran kartı kesiminin öncü firmalarından NVIDIA, yeni jenerasyon GeForce RTX 3000 serisinin en güçlü modeli olarak karşımıza çıkan RTX 3090’ı bugün prestijiyle ön siparişe açıyor. Ön siparişler öncesinde yeni bir blog yazısı paylaşan NVIDIA, daha RTX 3090’ı satışa bile sunmadan arz sıkıntıları için oyunculardan özür diledi.

RTX 3090 için “10.496 CUDA çekirdeği, 24 GB GDDR6X bellekle ile dünyanın en süratli grafik kartı” sözlerini kullanan NVIDIA, yeni kuşakta TITAN RTX’in mekanini olacak ekran kartının içerik oluşturucular, araştırmacılar ve ekstrem oyuncuları maksat aldığını belirtti.

nvidia rtx 3090in stok sorunu icin ozur diledi 0 hXrQ2y1C

GeForce RTX 3090’ı tıpkı TITAN RTX üzere niş bir kullanıcı kitlesi için oluşturduklarını tabir eden NVIDIA, ön siparişlerin açılacağı lansman gününde hudutlu sayıda ünitesi satışa sunacakları için ön siparişler daha başlamisiman müşterilerinden özür diledi. Arz meselesinin ayrımında olduğunu belirten NVIDIA, ilerleyen devirde stok sıkıntısını aşabilmek için ortakları ile çalışma içerisinde olduğunu lisana getirdi.

8K HDR oyun oynama, manzara yakalama ve izlemeye dayanak veren birinci ekran kartı olan RTX 3090, bir öteki deyişle 4K’nın dört katı, Full HD’nin ise 16 katı çözünürlükte manzara oluşturabiliyor. Elbetteki bu kisimar yüksek bir gücün fiyat noktasında da ona uygun bir karşılığı bulunuyor. Çünkü NVIDIA, RTX 3090 için 1.499 dolar (yaklaşık 11.447​ TL + vergiler) fiyat etiketi belirlemiş durumda.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu