Nvidia Hopper ailesi ertelendi 5 nm Lovelace mimarisi geliyor

nvidia hopper ailesi ertelendi 5 nm lovelace mimarisi geliyor QqpI31gd

nvidia hopper ailesi ertelendi 5 nm lovelace mimarisi geliyor 0 parYOBZF

Son gelen haberlere nazaran GPU devinin sıradışı yapısıyla öne çıkan Hopper GPU mimarisi ertelenmiş olabilir. Plandaki değişiklik bir öteki mimariyle sonuçlanabilir.

İngiliz matematkçi

Bir Twitter kullanıcısına nazaran Nvidia çoklu modül yapısıyla bilinen Hopper mimarisini ertelemiş olabilir. Hopper mimarisinin plandaki yerine ise İngiliz matematikçi Ada Lovelace’in ismini taşıyan Lovelace GPU’su konumlandırılacak.

Nvidia’nın iç isimlendirme olarak ADxxx formunu tercih ettiği belirtilen Lovelace GPU’ları için 5 nm bantları konuşulurken hangi üreticinin tercih edileceği ise bilinmiyor.

Bununla birlikte halihazırda Ampere yongaları üreten Samsung ve AMD’nin güç verimliliği yüksek tahlillerinin ardındaki etkenlerden TSMC Lovelace’in kullanıma sunulacağı devirde 5 nm üretimine hazır olacaklar.

nvidia hopper ailesi ertelendi 5 nm lovelace mimarisi geliyor 1 EAksqiVa

Sağlam kaynaklardan doğrulanmadığı için temkinli yaklaşılması gereken bir bilgi olarak AMD’nin o devirde 5 nm RDNA3 mimarili kartlarıyla karşımıza çıkması beklenirken Intel tarafı ise 6 nm DG2 kartlarının akabinde MCM formatında 5 nm DG3 tahlilleriyle pazardaki yerini alabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Nvidia Hopper ailesi ertelendi 5 nm Lovelace mimarisi geliyor