Novogratz, Kurum ve Yatırımcıların Bitcoin (BTC) Satın Almak İçin Beklediğini Söyledi

novogratz kurum ve yatirimcilarin bitcoin btc satin almak icin bekledigini soyledi qpc7rP5f

Galaxy Digital CEO’su olan Mike Novogratz, Bitcoin’in (BTC) yaşadığı her düşüşte, satın almak için bekleyen kurumların ve ferdî yatırımcıların olduğunu söz etti.

Novogratz, yaşanan %10’luk düzeltmenin, Bitcoin’i Cuma günkü yerine geri getirdiği için çok da değerli olmadığını düşünüyor.

Novogratz, CNBC’de Squawk Box programında yaptığı konuşmada, son üç dört ay içerisinde Bitcoin’in tartışmasız bir varlık sınıfına dönüştüğünü tabir etti. Bu sebeple her bankanın bilançosuna Bitcoin dahil etmeye çalıştığını ve ferdî yatırımcıların da buna ayak uydurduğunu söz etti.

“Bitcoin’de long durumda değilsen, short durumdasın.”

Novogratz’a nazaran 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinden yararlanacak olan Amerikalı gençlerin bir kısmı, bu parayı Bitcoin satın almak için kullanabilir.

Bitcoin Neden Düştü?

Novogratz’a nazaran Bitcoin’in son yükselişinin en büyük nedeni, ferdi yatırımcıların varlığa olan ilgisiydi. Düzeltme sebebine gelince şu tabirleri kullandı:

“Tek bir berbat kıssa, tek gergin an ve akabinde herkes elindeki varlıkları satışa çıkarıyor.”

Novogratz tekrar de yaşanan %10’luk düzeltmenin çok da kıymetli olmadığını düşünüyor. Varlık düzeltmenin akabinde bile Cuma günkü düzeyine geri dönmüş durumda.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Novogratz, Kurum ve Yatırımcıların Bitcoin (BTC) Satın Almak İçin Beklediğini Söyledi