Norveçli Petrol Devinden 58 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi!

norvecli petrol devinden 58 milyon dolarlik bitcoin hamlesi sCkAQ1GF

Norveçli endüstriyel yatırım firması Aker ASA da Bitcoin kervanına atladı. Şirket, BTC’ye yatırım yapmaya adanmış yeni bir birim başlattı.

Kurumsal Bitcoin çılgınlığı, bir salgın gibi yayılmaya devam ediyor. Birkaç ABD şirketinin dijital para birimini bilançolarına eklemesinin ardından sıra, dünya çapındaki büyük kurumlara geldi. Norveçli holding şirketi Aker ASA bugün, Bitcoin yatırımına ve dijital varlığın temelindeki teknolojiye adanmış yeni bir birim kuracağını söyledi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün, Asya’nın dev teknoloji firmalarından olan Meitu da dün BTC alımını gerçekleştirmişti. Günümüz finansının geleceği belirsizken, Bitcoin’e rezerv nakit yatıran şirketler artık bir istisna olmaktan çıkıyor.

Aker ASA, lider dijital para birimine yatırım yapmanın bir adım ötesine geçti. BTC ve blockchain teknolojisine yatırım yapmaya adanmış bir şirket kuracak. “Setee AS” adlı yeni şirket, diğer endüstri oyuncuları ile iş birliği yaparak kripto para birimi alanına aktif olarak katılacak. Ayrıca blockchain ve kripto para birimi endüstrisinde sağlıklı beklentileri olan diğer şirketlere de yatırım yapacak.

Açık deniz balıkçılığı, inşaat ve mühendislikte uzmanlaşan şirket, tüm likit varlıklarını Bitcoin’e dönüştüreceğini söyledi. Bitcoin’e adanmış yeni birim, yaklaşık 500 milyon Norveç kronu (58,6 milyon dolar) tutarında bir sermayeye sahip olacak.

Aker ASA’in sahibi: Bitcoin HODLer’ı olacağız

Aker’e göre yeni varlığın işlevi Bitcoin yatırımının ötesine geçecek. Birimin siber güvenlik, finansal işlemler ve emisyonsuz doğrulama işlemlerinde yenilikleri takip etmek için ana kuruluşunun yeteneklerinden yararlanması bekleniyor. Ayrıca şirket, Bitcoin işlemlerini daha çevre dostu bir şekilde doğrulamak için alternatif yollar araştıracak ve üzerinde çalışacak.

Setee, Bitcoin ve blockchain teknolojilerinde Kanadalı bir küresel lider olan Blockstream ile iş birliği yapıyor. Aker ASA, Norveçli milyarder iş adamı Kjell Inge Rokke’ye ait bir şirket. Rokke, şirketin paydaşlarına en son gelişmeyle ilgili bir mektup paylaştı. Mektupta şunları yazdı:

“İlk olarak, hazine varlığımız olarak Bitcoin’i kullanacağız ve topluluğa katılacağız. Bitcoin ağzıyla konuşursak, HODLer olacağız. Farklı, ancak ekleyici olacağız.”

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Norveçli Petrol Devinden 58 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi!