Nokia N95 Akıllı Telefon Olarak Yine Piyasaya Sürülecekti

nokia n95 akilli telefon olarak yine piyasaya surulecekti YiIdMCYl

Bundan yaklaşık 10 sene öncesine kadar telefon kesimi pek çok değişik esere mesken sahipliği yapıyordu. Şirketlerin piyasaya sürdüğü telefonlar günümüzde birden fazla telefon üzere birbirine benzemiyor, büsbütün farklı zevke sahip kullanıcılara hitap ediyordu. Kimi telefonlar müzik tecrübesine odaklanırken kimileri görüntü ve imaj tecrübesine odaklanıyordu.

Günümdeki akıllı telefonlarsa tüm kullanıcı dileklerinin tek bir alande buluştuğu modeller haline dönüştü. Yani artık şirketlerin ayrımlı bir telefon yaparak kesimde kendilerini ön plana çıkarmalarına gerek kalmisimı. Bunun mekanine telefonların gücü, kamera özellikleri ve yazılımları asıl bedellendirilen noktalar oldu.

Nokia, günümüz kesimine yeni bir soluk getirmeyi planlıyordu:

nokia n95 akilli telefon olarak yine piyasaya surulecekti 0 nasPUPYH

Geçmişte piyasaya sürülen enteresan telefonlardan birisi de Nokia’nın Nokia N95 modeliydi. Steve Jobs’ın birinci iPhone’u tanıtmasından birkaç ay sonra piyasaya sürülen Nokia N95 bir birinci olma özelliği taşıyordu. Telefonun ekran paneli üst kaydırılabildiği üzere aşağı da kaydırılabiliyordu. Bugünse Nokia’nın bu devrimsel telefonunu tekrar canlandırma planları olduğunu öğrendik – en azından bir vakitler.

1 milyonu aşkın aboneye sahip MrMobile, YouTube’a yüklediği yeni görüntüde Nokia’nın çağdaş bir N95 üretmeyi planladığını anlattı. Hatta MrMobile, bu telefon için üretilen prototipi de elinde gösterdi. Prototip hiçbir işlevselliğe sahip olmasa da Nokia’nın sunmayı planlisimığı her şeyi gösteriyordu.

nokia n95 akilli telefon olarak yine piyasaya surulecekti 1 e3SISary

Telefona ön kısmından bakıldığında olağan bir telefon üzere gözüküyordu. Fakat telefonun paneli sağa kaydırıldığında ortaya büyük ve ince bir panel çıkıyordu. Telefonun bu kısmında hoparlörler, bir geniş açılı ve bir ultra geniş açılı kamera ve bir de flaş ışığı bulunuyordu.

Telefonun art kısmındaysa bir parmak izi okuyucusu ve yuvarlak bir Carl Zeiss kamera suramı yer alıyordu. Kamera kurulumunda yer alan yüzük gibisi yapıysa açılabiliyor ve böylelikle telefonun rastgele bir düz yerde sabit durmasını sağlıyordu. Ancak HMD, Nokia N95’i küllerinden döndürme planlarından kısa müddette vazgeçmişti.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Nokia N95 Akıllı Telefon Olarak Yine Piyasaya Sürülecekti