Nokia 4.3’ün Tasarım Ayrıntıları Ortaya Çıktı

nokia 43un tasarim ayrintilari ortaya cikti vWzr7VpT

Üretim ve dağıtımına HMD Küresel bünyesinde devam eden Finlandiya merkezli akıllı telefon üreticisi Nokia, geçtiğimiz aylarda Nokia 2.4 ve Nokia 3.4’ü duyurmuştu. Şirket bu ilanların akabinde hem akıllı hem tuşlu modelleri 6300 4G ve 8000 4G modellerini duyurarak garip bir adım atmıştı.

Geçtiğimiz günlerde bir öteki yeni telefon olan Nokia 5.4’ün yakında piyasaya sürüleceği ortaya çıkmıştı. Artık ise ortaya çıkan yeni raporlara nazaran Nokia’nın üzerinde çalıştığı bir telefon daha var. Söylentilere nazaran şirket, Nokia 4.3 isimli bir telefon üzerinde çalışmalara başladı.

Nokia 4.3’ten gelen birinci ayrıntılar:

nokia 43un tasarim ayrintilari ortaya cikti 0 laORBppZ

Ortaya çıkan manzaralar; telefonun ekranı, kamerası ve boyutu üzere pek çok bahiste fikir veriyor. Önde 6,5 inçlik düz bir ekran ve damla çentik tasarımı olacağı düşünülüyor. Arkisima ise üç sensörün ve bir LED flaş ünitesinin dikey olarak sıralandığı bir kamera tasarımı göze çarpıyor.

Art panelde birebir vakitte bir parmak izi sensörü yer alıyor. Telefonun alt tarafında ise mikrofon, hoparlör, USB Type-C ilişki noktası ve 3,5 mm kulaklık girişi olduğu görülüyor. Ayrıyeten Nokia 4.3’ün solunda bir SIM kart yuvası gösterilirken sağ kenarda bir ses düzeyi düğmesi ve güç düğmesi bulunuyor.

nokia 43un tasarim ayrintilari ortaya cikti 1

Ortaya çıkan imajlardan anlayabildiğimiz kisimarıyla, telefonun tasarımı geçtiğimiz periyotlarda piyasaya sürülen Nokia 4.2 modeline epey benziyor. Fakat Nokia 4.2’de yer mekan özel Google Asistan düğmesi Nokia 4.3’te alan almıyor.

Natürel ki bu bilgilerin hepsi ortaya çıkan imgelere dayandırılıyor ve telefon hakkında şimdi resmi bir açıklama yapılmisimı. HMD Küresel’in yakın vakitte bu yeni akıllı telefonu ile ilgili bilgi paylaşımı yapacağı düşünülüyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Nokia 4.3’ün Tasarım Ayrıntıları Ortaya Çıktı