Oyun

No Man’s Sky’ın Origins Güncellemesi Yayınlandı

İngiliz oyun stüdyosu Hello Games, 2016 yılında yayınlandığından bu yana popülerliğini her geçen gün artıran oyunu No Man’s Sky için yılın en büyük güncellemesi olan Origins’i yayınlisimı. Stüdyonun kurucularından Sean Murray’e nazaran devasa güncelleme, oyundaki çeşitliliği ikiye katlamış durumda.

Yıl içinde kaygı teması, alanik kostümler ve çok oyunculu çapraz platform takviyesi üzere yenilikler kazanan No Man’s Sky’ın yeni Origins güncellemesi, şu ana kadar yayınlanan ve öykü, sanal gerçeklik (VR) ya da çok oyunculu mod üzere yeniliklerin tersine oyunun kozmosunu kafatan aşağı yeniliyor büyük ölçüde genişletiyor.

no mans skyin origins guncellemesi yayinlandi 0 d2qV2FQi

Sean Murray’e nazaran 18 ayda hazır hale getirilen güncelleme ile ilgili en büyük zorluk, oyuncuların kurmuş oldukları mevcut cihanı ve temel oyun tecrübesini bozmadan oyunun dünyasını yine yapılandırmak ve genişletmekti. “Oyuncular, No Man’s Sky’da inanılmaz şeyler inşa ettiler ve stüdyo, topluluğun yaptığı çalışmaları yok etmek istemedi.” sözlerini kullanan Murray, nihayetinde bunu başardıklarını söz ediyor.

Oyun içinde görülmesi gereken yeni görünümler, hayvanlar ve bitkiler olduğunu söz eden Sean Murray, oyunculara keşfedilecek yeni bir dünya sunduklarını söz etti. Güncelleme ile birlikte daha evvel yapmak isteyip yapamadıkları teknik iyileştirmeleri de gerçekleştirdiklerini belirten Murray; kilometrelerce yükseklikte dağlar, daha derin okyanuslar ve daha derin mağaraların yanı sıra yıldırım, meteor fırtınası, volkan patlaması üzere tabiat hisimiselerini da oyuna eklediklerini söz etti.

aa655681f26764e2cfc6b3cb62c482d37fd5isim09

Hello Games’e nazaran No Man’s Sky, birçok oyunun tersine 2016 yılından bu yana popülerliğini kaybetmek mekanine yayınlanan her yeni güncellemeyle birlikte yeni oyuncular kazandı. Bu popülerlik artışına oyunun Xbox Game Pass kütüphanesine eklenmesi de tesirli olmuş olabilir. No Man’s Sky’ın yeni Origins güncellemesi ile ilgili güncelleme notlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

No Man’s Sky Origins güncellemesi tanıtım görüntüsü

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu