Kripto Para

NFT Alanını Destekleyen ve Radarınızda Olması Gereken 5 Koin

Misli olmayan token (NFT) piyasası ısınırken, beş DeFi platformunu keşfederek sükse yapması söz konusu olabilecek NFT piyasalarına odaklanıyoruz.

Axie Marketplace

Axie Marketplace, Axie Infinity oyun evrenindeki koleksiyon ürünleri için resmi NFT piyasası. Daha spesifik olarak, Axies, kullanıcıların Axie dünyasını keşfedebilecekleri sevimli avatarlardır.

NFT formundaki bu avatarlar 4.500 $’a (3 ETH) kadar satış yapabilirler ve vücut parçaları, beceriler, hız, sağlık, moral ve sınıf gibi birkaç farklı özellik ile birlikte karşımıza çıkar.

Piyasanın kendisi, Ethereum ağında çalışan, tamamen merkezi olmayan bir borsa (DEX). Son zamanlarda, oyunun yenilenen popülerliği sayesinde platformun yerel tokenı AXS fiyatı iki katına çıktı.

Decentraland

Decentraland (MANA) tamamen merkezi olmayan bir sanal dünyadır. 2017’de piyasaya sürülen, bazıları sanal dünyayı popüler çevrimiçi alan Second Life’ın merkezi olmayan versiyonu olarak tanımlıyor.

Kullanıcılar dünyayı dolaşabilir, arkadaşlarıyla sosyalleşebilir ve platformun daha sonra NFT olarak sakladığı hemen hemen her şeyi yaratabilir. Gerçekten de, Decentraland geliştiricileri, tamamen “vatandaşlarına” ait olan ilk dünya olarak öne çıkıyor.

Dünyanın kendi içinde çok sayıda NFT sanat müzayedesi ve hediye var. Platform ayrıca, kullanıcıların dünyadaki sanal arazi parsellerini satın almak için kullanabilecekleri kendi yerel tokenına (MANA) sahiptir.

Terra Virtua

Terra Virtua (TVK), NFT alanındaki en sürükleyici dijital koleksiyon platformu olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, eğlence endüstrisindeki en ünlü isimlerden bazılarının NFT’lerine de sahiptir.

NFT’ler, Pasific Rim ve Top Gun gibi üst düzey oyunlardan ürünlerin yanı sıra The Godfather filmi gibi asırlık klasiklerden koleksiyon parçalarını içerir.

Terra Virtua, modern bir sanat galerisi veya sergi salonu şeklini alabilen interaktif bir alana da ev sahipliği yapıyor. Piyasa yeri, en değerli satışında, 10.000 dolara satılan Voice Note Art 2020 adlı bir koleksiyona ev sahipliği yaptı.

Rarible

Rarible, yaratıcılar ve koleksiyoncular için blok zinciri tabanlı bir NFT alanıdır ve yaratıcıların doğrudan blok zincirinde parçalar oluşturmasına olanak tanır.

Üçüncü taraf uygulamaları kullanan veya geliştirme bilgisi gerektiren diğer platformların aksine, Rarible kod gerektirmez ve bu da oluşturma sürecini basitleştirir.

Platform, Rarible topluluğuna platformun gelişimi yönünde bir söz hakkı veren RARI adlı yerel bir yönetim tokenına sahiptir. Aslında, platform tamamen merkezi olmayan bir otonom organizasyon (DAO) tarafından işletilmektedir.

AtomicMarket

AtomicMarket, NFT’ler için paylaşılan bir likidite piyasasıdır. Diğer piyasalarda barındırılan NFT’leri görüntülemek için birden çok portal (veya web sitesi) tarafından kullanılır.

Esasen, birden çok piyasa yerinin barındırdıkları her NFT için diğer piyasalar tarafından görülebilen likidite enjekte ettiği akıllı bir sözleşmedir.

Aslında, nihai amacı NFT alanı için standart bir evrensel yaratmaktır. Yerel tokenı WAX, şu anda 17 milyon doların biraz üzerinde stake’e sahip.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu