Netflix’in taşınabilir uygulaması “yalnızca ses” modu geliyor

netflixin tasinabilir uygulamasi yalnizca ses modu geliyor

netflixin tasinabilir uygulamasi yalnizca ses modu geliyor 0 XQrUL8hm

Netflix, geçtiğimiz yılın büyük bir kısmını taşınabilir uygulamasını geliştirmek için harcadı ve bu durum hâlâ devam ediyor. Şirketin en son yeniliği, bant genişliğinden tasarruf etmeye yardımcı olabilecek sadece ses modu.

Ekim ayında, XDA Geliştiriciler forumunda farklı bir keşif hakkında bilgi yayınlandı. Takım, Netflix uygulamasında (sürüm 7.79.1) araştırma yaparken sırf ses moduna dair referanslar bulduklarını belirtiyorlardı. O vakitler bu özellik fonksiyonel değildi, fakat Android Police’in son raporuna nazaran, birtakım kullanıcılar artık yeni özelliğe test sürecinin bir modülü olarak erişebiliyorlar.

netflixin tasinabilir uygulamasi yalnizca ses modu geliyor 1 6IIWDJJK

Bant genişliğinden tasarruf sağlayacak

Yeni özelliğe erişiminiz varsa, görüntü oynatıcınızın üst kısmında bir Görüntü Kapalı seçeneğini göreceksiniz. Buna dokunmak sizi sadece ses moduna geçirecek; bu da bant genişliğinden tasarruf etmek istiyorsanız yahut telefonunuzda başka misyonları yaparken art planda bir program dinlemek istiyorsanız faydalı olabilir.

Sırf ses modunun pratikte kimi içeriklerde başkalarından daha âlâ çalışacağından kuşku yok. Örneğin Dexter yahut Breaking Bad üzere dizileri görseller olmadan takip etmek daha sıkıntı olabilir. Lakin belgeseller yahut stand-up güldürüler için standart görüntü akışına nazaran sadece ses modu tercih edilebilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Netflix’in taşınabilir uygulaması “yalnızca ses” modu geliyor