Genel

Netflix’in ikinci Türk sineması “9 Kez Leyla” yayınlandı

netflix in ikinci turk filmi 9 kere leyla yayinlandi127482 0

20 Mart 2020’de vizyona girmek üzereyken koronavirüs nedeniyle yayın tarihi ertelenen 9 Sefer Leyla sinemasının yayın haklarını Netflix satın almış ve sinemaları pas geçmişti. 9 Defa Leyla bugün Netflix’te gösterime girdi.

https://www.netflix.com/title/81316256

9 Defa Leyla sinemasının başrollerinde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy rol alıyor. Direktörlük koltuğunda ise Ezel Akay oturuyor.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=tJ3frvmLcrc9

Netflix, sinemanın konusu hakkında şu tabirlere yer veriyor:

“Bir evlilik, iki aşk, üç bela, Dokuz Defa Leyla… Adem (Haluk Bilginer), hoşlar hoşu metresi Nergis (Elçin Sangu) için Leyla (Demet Akbağ) ile 20 yıllık evliliğini bitirmeye karar verir. Fakat Leyla’dan doğal bir yolla kurtulması neredeyse imkansızdır. Başka yandan bu duruma bir tahlil bulamazsa, yasak aşkı Nergis, çok yakında parmaklarının ortasından kayıp gidecektir. Üstelik Adem tüm bu aşk trafiğininin ortasında kendisine ilişkin antika el yazmasının peşinde olan Mahdum Beyefendi (Fırat Tanış) ve kıskanç avukatı Haris (Alican Yücesoy) ile de uğraşmak zorundadır.”

9 Defa Leyla sineması, 19 Haziran 2020’de yayınlanan Yarına Tek Biletin akabinde Netflix’in ikinci Türk üretimi sineması olma özelliği taşıyor.

Netflix’in yakında yayınlanacak Türk imali orjinal sinemaları şunlar:

  • Sevgililer – 8 Ocak 2021
  • Uğraş Çıkmazı – 15 Mart 2021
  • ‘96 Yazı – Haziran 2021
  • Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? –Tarihi belirli değil
  • Beni Çok Sev – Tarih muhakkak değil

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu