Netflix, TikTok gibisi bir özelliği test ediyor

netflix tiktok gibisi bir ozelligi test ediyor 77y6n1pp

netflix tiktok gibisi bir ozelligi test ediyor 0

TikTok formatı gün geçtikçe daha tanınan hale geliyor üzere görünüyor. Son olarak Netflix, TikTok’tan formatını benimsemeye karar verdi. En son deneyi Fast Laughs ile Netflix, tüm kataloğundan alınan kısa biçimli güldürü kliplerinin yeni bir akışını sunuyor.

Netflix, Tiktok gibisi bir formatı benimsemiş olsa da, Fast Laughs‘ın emeli, kullanıcıların yeni gösteriler  hakkında bilgi edinmesine yardımcı olmak. Fast Laughs, platformun halihazırda sahip olduğu ‘ön izleme‘ özelliğine epey benziyor.

Fast Laughs yeni içerikleri keşfetmenize yardımcı olacak

Fast Laughs kliplerini beğenemeyecek yahut yorum yapamayacaksınız fakat programı listenize ekleyebilecek ve paylaşabileceksiniz. Klipler yaklaşık en az 15, en fazla ise 45 saniye uzunluğunda olacak. Kullanıcılar ayrıyeten gülen bir emoji kullanarak reaksiyon verebilir ve misal içerikleri görüntüleyebilir.

Bir Netflix sözcüsü deneyi onaylayarak: “Netflix tecrübesini güzelleştirmenin her vakit yeni yollarını arıyoruz. Üyelerimizin birden fazla güldürüyü seviyor, bu yüzden yeni gösterileri keşfetmelerine ve klasik sahnelerin keyfini çıkarmalarına yardımcı olmanın heyecan verici yeni bir yolu olacağını düşündük. Bu çeşit testleri farklı ülkelerde ve farklı mühletler boyunca deniyoruz ve sırf beşerler bunları faydalı bulursa geniş çapta kullanılabilir hale getiriyoruz.” dedi.

Netflix, TechCrunch‘a, deneye bu yılın başlarında az sayıda kullanıcıyla başladığını lakin artık ABD, İngiltere ve başka birkaç pazarda daha geniş bir kümeye yayılmaya başladığını söyledi. Fast Laughs şu an itibariyle iOS aygıtlarla sonlu.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Netflix, TikTok gibisi bir özelliği test ediyor