NBA 2K21’in Xbox Series X’teki Devasa Boyutu Ortaya Çıktı

nba 2k21in xbox series xteki devasa boyutu ortaya cikti PvzHOmpW

Yeni konsollar Xbox Series X, Series S ve PlayStation 5, şu anki jenerasyona nazaran çok büyük yenilikler getirse de depolama kısmında kullanıcıları tatmin etmekten biraz uzak kaldılar. SSD depolama üniteleri oyunların yüklenme mühletleri, geçiş ekranlarının müddetlerini bir epey azaltsa da depolama kapasiteleri biraz sorun yaratacak üzere duruyor.

Çözünürlüğün artmasıyla birlikte bilhassa AAA oyunların boyutları da paralel olarak artmaya kafaladı. Bu da 4K çözünürlük dayanağı sunan yeni jenerasyon konsolların depolama kısmında sorun yaşayabileceğini gösteriyor ki bunun birinci örneğini NBA 2K21 olacak üzere duruyor.

NBA 2K21’in boyutu 121 GB

nba 2k21in xbox series xteki devasa boyutu ortaya cikti 0

Bir Reddit kullanıcısı, NBA2k subreddit’inde NBA 2K21’in Xbox Series X mağaza sayfasının ekran imgesini paylaştı. Paylaşılan ekran manzarasına nazaran NBA 2K21’in boyutunu 121,7 GB. Xbox Series X’te kullanılabilir yer 802 GB, Series S’te ise kullanılabilir yerin 364 GB olması, sorunun oyuncular için epeyce değerli olabileceğini gözler önüne seriyor.

Alışılmış bu, oyunun erken bir versiyonu. Hasebiyle 2K’nın yayınlayacağı bir güncellemeyle birlikte oyunun boyutunu küçültebileceğini de hatırlatmak gerekiyor. Ayrıyeten Microsoft, Xbox Series S’teki oyunların SSD depolama yerından tasarruf edebilmek için %30 daha küçük olacağını da açıklamıştı.

Xbox Program İdaresi Yöneticisi Jason Ronald, yaptığı bir açıklamisima oyun boyutlarıyla ilgili olarak “Normal bir oyun paketinin boyutlarına baktığınızda mekanel depolama ünitesine yüklenen içeriğin en büyük kısmı doku verileri” demiş ve geliştiricilerin 1440p’yi hedeflemelerini söylemişti. Ayrıyeten NBA 2K21’in Steam sayfasına nazaran oyunun PC’deki boyutu da 110 GB olacak.

Sıradaki içerik:

NBA 2K21’in Xbox Series X’teki Devasa Boyutu Ortaya Çıktı