Nasdaq’ta Listelenmeye Hazırlanan Coinbase’in Bilançosunda 9 Yıldır Bitcoin Tuttuğu Ortaya Çıktı!

nasdaqta listelenmeye hazirlanan coinbasein bilancosunda 9 yildir bitcoin tuttugu ortaya cikti 8RWNZNWK

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Coinbase, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarının şirketin 2012’de kurulmasından bu yana kurumsal hazinesinin önemli bir bileşeni olduğunu ortaya çıkardı. Ayrıca borsa, doğrudan listeleme yoluyla halka açılmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) resmi başvuruda bulundu.

Diğer kurumsal aktörlere hitaben yapılan yeni bir duyuruda borsa, diğer özel ve halka açık şirketlere kendi olası yatırımlarıyla nasıl başa çıkacakları konusunda tavsiyelerde bulunmak için kendi deneyimini sundu.

Oldukça ayrıntılı bir Kurumsal Hazine SSS’inde borsa, şirketlerin kendi hazinelerini kripto olarak çeşitlendirmek istiyorlarsa dikkate almaları ve benimsemeleri gereken yatırım, muhasebe ve vergi politikaları hakkında kapsamlı bir genel bakış sundu.

SSS belgesinde ayrıca, Bitcoin’in son yıllardaki performansına makro bir bakış açısıyla genel bir bakış sunarak, altın ve S&P 500 gibi diğer varlıklarla olumlu karşılaştırmasını sunuyor. Borsa, “Bitcoin’in güçlü mutlak performansı, yatırımcılara volatilitesini telafi etti,” dedi.

Coinbase, SEC’e başvuruda bulundu

Coinbase, 25 Şubat tarihinde SEC’in S-1 Formunu doldurdu. İlginç bir şekilde, anonim Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’yu belirlenmiş bir alıcı olarak içeriyordu.

nasdaqta listelenmeye hazirlanan coinbasein bilancosunda 9 yildir bitcoin tuttugu ortaya cikti 0 SAyMQD8g

Coinbase hisseleri Nasdaq borsasında COIN ticker’ı altında işlem görecek.

322 milyon dolarlık kâr

En büyük ABD borsası 2020 için 322 milyon dolarlık net bir kâr bildirdi. Karşılaştırma yapmak gerekirse, bir önceki yıl 30 milyon dolar kaybetmişti. Borsa, şu ifadeleri kullanıyor:

“Herhangi bir dönemde operasyonlardan pozitif nakit akışı veya karlılık elde etmek için her zaman yeterli toplam gelir üretemeyebiliriz ve sınırlı faaliyet geçmişimiz ve işimizin değişken yapısı, mevcut işimizi ve gelecekteki beklentilerimizi değerlendirmeyi zorlaştırır. Örneğin 2020’de 322,3 milyon dolarlık net gelir elde etmemize rağmen, 2019’da 30,4 milyon dolar net zarara uğradık. Bu bölümde açıklanan risk ve zorluklarla karşılaştık; karşılaşmaya devam edeceğiz. Bu riskleri başarılı bir şekilde yönetmezsek işimiz olumsuz etkilenebilir.”

Kripto para birimi devi 1.2 milyar dolarlık net gelirinin yüzde 96’sını işlem ücretlerinden elde etti. Daha önce Axios, şirketin tahmini değerlemesinin 100 milyar doları aştığını bildirdi.

Ocak ayında Coinbase, 43 milyon kullanıcısı ve 90 milyar dolar değerinde varlığı olduğunu açıkladı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Nasdaq’ta Listelenmeye Hazırlanan Coinbase’in Bilançosunda 9 Yıldır Bitcoin Tuttuğu Ortaya Çıktı!