NASA: Ay’a Düşseniz Yanınıza Ne Alırsınız?

nasa aya dusseniz yaniniza ne alirsiniz bkkaPJsf

Halkla alakalar konusunda son derece başarılı bir kurum olan NASA, dünyanın dört bir yanındaki insanların uzay misyonlarına olan ilgisini canlı tutmak için yeni kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. 

Artemis misyonu ile 2024 yılında Ay’a tekrar insan götürmeyi planlayan NASA, Artemis vazifesine dikkat çekmek için başlattığı kampanyada kabaca ‘Issız bir isimaya düşseniz yanınıza ne alırsınız?’ sorusunu ‘Ay’a düşseniz yanınıza ne alırsınız?’ sorusuna çevirdiğini söyleyebiliriz.

Gerçek bir astronot olsaydınız, Ay’a giderken yanınıza ne alırdınız?

nasa aya dusseniz yaniniza ne alirsiniz 0

Yeni toplumsal medya kampanyasının duyurusunu resmi web sitesinden gerçekleştiren NASA, insanlara Ay’a götürecekleri çantaya neler koymak istediklerini soruyor ve fikirlerini #NASAMoonKit etiketi Instagram, Twitter ya da Facebook’ta bir fotoğraf ya da görüntü ile paylaşmalarını istiyor.

Bu noktisima toplumsal medya kullanıcılarının önlerinde iki kafaka seçenek duruyor. Ay’da bile özgürlüğünden vazgeçmek istemeyen bireyler, çantalarına istedikleri her şeyi koyabilirler. Lakin NASA’nın Expert Mode (Uzman Modu) olarak tanımlisimığı modda kullanıcılar, gerçek bir NASA astronotu üzere sırf 12,7 x 20,3 x 5,1 cm ebatlarında bir çanta alabiliyorlar. Dolayısı ile Uzman Mod’da istediğiniz her şeyi götüremeyeceksiniz.

nasa aya dusseniz yaniniza ne alirsiniz 1 4MuE6IDm

NASA’nın Washington’daki Genel Merkezi’nden Irtibat Yöneticisi Bettina Inclán, “Nihai macera, Ay’a uçuş için çantanıza neler alacağınızı görmekten heyecan duyuyoruz.” tabirlerini kullanırken, pek çok kişinin uzaktan eğitim aldığı ya da meskenden çalıştığı bir devirde Artemis misyonu hakkında yeni bilgiler edinmenin bir sonraki Ay seyahatinde NASA’ya takviye olmanın eşsiz bir yolu olduğu belirtti.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

NASA: Ay’a Düşseniz Yanınıza Ne Alırsınız?