Nam Salan Analistler Korkuttu: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

nam salan analistler korkuttu altin fiyatlari bu seviyelere gidiyor DJO5QAEq

ABD Merkez Bankası Çarşamba günü 2024’ten önce faiz oranlarını yükseltmeyeceğinin sinyalini verdi. Bu nedenle analistlere göre, altın piyasasının Federal Rezerv’ten korkmasına gerek yok. Bununla birlikte analistlere göre, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın mevcut tahvil piyasası satışına ilişkin rahat görünümü, altın fiyatları için önemli bir rüzgar etkisi olmaya devam ediyor.

Analistler: FED Başkanı’nın son açıklamaları piyasada rüzgarlar oluşturuyor

ABD merkez bankasının Çarşamba günü destekleyici para politikasını sürdürmesinin ardından Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’a 10 yıllık tahvil getirilerindeki keskin artış soruldu. Genel olarak Jerome Powell, finansal koşulların oldukça uzlaşmacı olduğunu söyleyerek endişeleri reddetti. Jerome Powell konuya yönelik şunları söyledi:

Piyasalardaki düzensiz koşullar veya hedeflerimize ulaşmamızı tehdit eden finansal koşulların ısrarla sıkılaşması beni endişelendiriyor. Para politikasının duruşunun uygun kaldığını düşünüyoruz. İş iyi ve gerçekten yapılana kadar bu sabırlı uzlaşmacı duruşunu sürdürmeye kararlıyız.

nam salan analistler korkuttu altin fiyatlari bu seviyelere gidiyor 0 C39Qdtlh

Bazı analistler, Jerome Powell’ın yorumlarının, tahvil getirilerinin yakın vadede yükselme ihtimali olduğu anlamına geldiğini belirtti. Perşembe günü, 10 yıllık tahvillerin getirisi %1,7’nin üzerine 13 ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

Credit Suisse emtia analistleri: Altın’da 1.670 dolar ve ardından 1.615 dolara bir düşüş bekliyoruz!

Analistler, yükselen tahvil getirilerinin sonunda altın fiyatlarını ONS başına 1.700 doların altına çekebileceğini ekliyor. Nisan ayı altın vadeli işlemleri son olarak ONS ​​başına 1.726 dolardan işlem gördü ve gün içinde nispeten değişmedi. Perşembe günü yayınlanan bir raporda Credit Suisse’deki emtia analistleri, altın’ın geçen haftanın 10 ayın en düşük seviyesini yeniden test etme potansiyeli olduğunu söylediler. Credit Suisse emtia analistleri konuya yönelik şunları söylüyor:

Altın fiyatları 1.765,61 doların altında zirveyi koruyor. Reel getiriler ve USD’nin daha da güçlenmesi beklendiğinden, mevcut sıçramayı geçici olarak görüyoruz. Bundan sonra 1.670 dolara ve ardından 1.620 dolar/1.615 dolara yeni bir düşüş bekliyoruz.

nam salan analistler korkuttu altin fiyatlari bu seviyelere gidiyor 1 UtmwhUGC

Georgette Boele: Altın  fiyatları için eğilim negatif kalıyor

ABM AMRO’da kıdemli değerli metal stratejisti olan Georgette Boele, Çarşamba günü yayınladığı bir notta, yüksek tahvil getirilerinin değerli metali çekici olmayan bir yatırım haline getirdiğini belirtiyor. Bu nedenle Georgette Boele, altın  fiyatlarının baskı altında kalmasını beklediğini söylüyor. Georgette Boele konuya yönelik şunları söylüyor:

FED, 10 yıllık ABD Hazine getirilerindeki keskin artış konusunda nispeten rahat görünüyor.

Georgette Boele, yükselen tahvil getirilerinin ABD dolarını da desteklediğini ve bunun altın fiyatlarını aşağı çekecek başka bir ağırlık olacağını sözlerine ekledi. Georgette Boele konuya yönelik şunları söylüyor:

Daha düşük altın fiyatları bizim görüşümüze uygun, ancak hareket tahminlerimizde öngördüğümüzden daha yüksek. Önümüzde daha fazla zayıflık bekliyoruz, ancak bu muhtemelen düz bir çizgide olacak. Altın fiyatları şu anda ONS başına yaklaşık 1.860 dolar olan 200 günlük hareketli ortalamanın altında kaldığı sürece bu eğilim negatif kalıyor.

nam salan analistler korkuttu altin fiyatlari bu seviyelere gidiyor 2 GN9bIiD7

Ole Hansen: Yatırımcılar gerçek getirilere göz kulak olmalı

Saxo Bank emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, nominal tahvil getirileri artmaya devam ederken, Perşembe günü düzenlediği web seminerinde yatırımcıların gerçek getirilere göz kulak olmaları gerektiğini söyledi. Ole Hansen, Federal Rezerv enflasyonu yükseltmek için elinden geleni yaptığında, gerçek getirilerin düşük kalması gerektiğini ekliyor.

Sıradaki içerik:

Nam Salan Analistler Korkuttu: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!