Müzisyen Aphex Twin, NFT’sini 130.000 Dolara Sattı

muzisyen aphex twin nftsini 130000 dolara satti 8YS2CNVE

Elektronik müziğin önde gelen isimlerinden Aphex Twin, NFT olarak yeni bir modül yayınladı. Kesim, 130.000 dolardan alıcı buldu. Sanatçı, satıştan elde edilen geliri etrafın korunmasına yönelik projeler ile değerlendirmeyi planlıyor.

Aphex Twin Artık Ethereum’da

Aphex Twin’den Richard D. James de NFT patlamasına katıldı. Aphex Twin olarak bilinen öncü müzisyen, müziğinin tokenize edilmiş bir modülünü 130.000 dolara sattı.

James, parçayı Ethereum‘da NFT olarak bastırdı ve akabinde Cumartesi gecesi NFT uygulaması Foundation’da 24 saatlik bir açık artırma olarak satışa çıkardı. Açık artırma, Pazar günü 129.178,08 dolar bedelindeki 72 ETH ile kapandı. Kazanan teklif, artoninternet isimli bir kullanıcıdan geldi.

muzisyen aphex twin nftsini 130000 dolara satti 0 qAFbdjYbKaynak: Foundation

James, açık artırmaya çıkardığı “/afx/weirdcore.” başlıklı kesimini Twitter üzerinden duyurdu. NFT ayrıyeten James’in uzun müddettir birlikte çalıştığı Weirdcore’un görüntü klibini de içeriyor.

Müzisyen, gelirin bir kısmını ağaç dikimi ve permakültür projelerine bağış yapmak yahut bunları direkt kendileri yapmak için kullanılacağını doğruladı. 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Müzisyen Aphex Twin, NFT’sini 130.000 Dolara Sattı