Mutasyon gözlenen varyant koronavirüsün yeni ismi muhakkak oldu

mutasyon gozlenen varyant koronavirusun yeni ismi muhakkak oldu

mutasyon gozlenen varyant koronavirusun yeni ismi muhakkak oldu 0 pOytQ5a2

Bütün dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını sonucunda pandemi ilan edilmiş ve dün İngiltere Sıhhat Bakanı Matt Hancock Covid enfeksiyonlarının yeni varyantlarının görüldüğünü ve Dü nya Sıhhat Örgütü’nün bahis hakkında bilgilendirildiğini açıklamıştı .

Artık ise Avrupa Hastalık Denetim Merkezince yayımlanan raporda mutasyona uğrayan koronavirüse şimdilik “SARS-CoV-2 VUI 202012/01” ismi verildiği açıklandı.

SARS-CoV-2 VUI 202012/01

mutasyon gozlenen varyant koronavirusun yeni ismi muhakkak oldu 1 XdWTfitl

İngiltere’den bildirilen mutasyonla ilgili dün gece yarısı Avrupa Hastalık Denetim Merkezince rapor yayımlandı ve rapora nazaran yeni varyanta şimdilik SARS-CoV-2 VUI 202012/01 (Variant Under Investigation, year 2020, month 12, variant 01) ismi verildi.

İsimde yer alan 2020, DNA ya da RNA dizilimindeki değişimin incelendiği yılı; 12 ayı, 01 ise değişimin kodunu temsil etmekle birlikte VUI eki de varyantın inceleme altında olduğunu belirtiyor.

Dün açıklanan koronavirüs mutasyonu hakkındaki haberimize ise aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Kaynakça https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-yeni-koronavirus-mutasyonunun-adi-belli-oldu-41694407 https://www.donanimhaber.com/ingiltere-de-yeni-koronavirus-varyanti-tespit-edildi–128095

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Mutasyon gözlenen varyant koronavirüsün yeni ismi muhakkak oldu